PARTNER PORTALU
  • BGK

Powiatowa galeria na słupie

  • PAP    8 stycznia 2013 - 09:07
Powiatowa galeria na słupie

Na 44 betonowych słupach informacyjnych w powiecie zawierciańskim prezentowana jest twórczość lokalnych artystów z Zawiercia. W „Galerii na słupie” mieszkańcy powiatu oglądać mogą m.in. plakaty, fotografie, obrazy.
„Projekt Galeria na słupie skierowany jest do młodych, utalentowanych twórców, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sztuką. Prezentujemy wszystkie prace, które można przelać na papier" - powiedziała Magdalena Bożek-Mach z Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu.

Ich prace mogą trafić na 44 betonowe słupy znajdujące się na terenie Zawiercia oraz powiatu zawierciańskiego. „Zależy nam w szczególności na osobach, dla których twórczość artystyczna może w przyszłości stanowić sposób na zarabianie pieniędzy" - dodała Bożek-Mach.

Projekt potrwa co najmniej do kwietnia. Akcja została w całości sfinansowana z 1 proc. podatku dochodowego zebranego w 2012 roku. „Chcemy pokazać zawiercianom, że dzięki przekazywaniu 1 proc. podatku dochodowego na rzecz organizacji pozarządowych tak naprawdę wspierają rozwój własny oraz miasta" - poinformowali inicjatorzy projektu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.