PARTNER PORTALU
  • BGK

Powiatowy Odpust u Bernardynów

  • BB    7 czerwca 2011 - 20:11

Kolorowe stragany i ludowe melodie przyciągnęły wielu mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego na doroczny Odpust Matki Bożej Piotrkowskiej.
Po raz trzeci współorganizatorem uroczystości oprócz gwardiana klasztoru OO Bernardynów o. Dawida Postawy było także Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Tryb. To religijne wydarzenie rozpoczęła Msza Św. koncelebrowana przez księdza biskupa Edwarda Białogłowskiego.

Tuż po nabożeństwie wystąpili wychowankowie Niepublicznego Przedszkola im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Piotrkowie Tryb. Dzieci zatańczyły poloneza, mazura oraz tańce łowickie. Ponadto, nie tylko w ludowym repertuarze, zaprezentowała się młodzież ze szkół prowadzonych przez powiat, której opiekunem jest Krzysztof Bylinka animator kultury.

W czasie odpustu swoją działalność pokazały wszystkie szkoły ponadgimnazjalne Powiatu Piotrkowskiego, a o podniebienie zebranych zadbały członkinie Stowarzyszenia Powiatowa Rada Kobiet w Piotrkowie Tryb. W godzinach popołudniowych na scenie wystąpiła Kapela Ludowa "Tkacze" z Moszczenicy, Zespół Pieśni i Tańca "Nad Wolbórką" oraz chór "Grabiczanie".

Kwiatowe ozdoby, haftowane serwetki, ale przede wszystkim literacką twórczość podziwiał na stoisku Krystyny Wieczorek ksiądz biskup, którego po jarmarcznych stoiskach oprowadzali starosta piotrkowski Stanisław Cubała oraz przewodniczący Rady Powiatu Ireneusz Czerwiński. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.