PARTNER PORTALU
  • BGK

Powodzianie z Sandomierza, Tarnobrzega i Gorzyc wygrali w Krakowie ze Skarbem Państwa

  • PAP/MIW    19 października 2017 - 14:08
Powodzianie z Sandomierza,  Tarnobrzega i Gorzyc wygrali w Krakowie ze Skarbem Państwa
Wiosną w 2010 r. powódź przetoczyła się przez Podkarpacie i woj. świętokrzyskie. (fot. youtube.com)

Krakowski Sąd Okręgowy uznał w czwartek (19.10) odpowiedzialność odszkodowawczą Skarbu Państwa, reprezentowanego przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie i woj. świętokrzyskie za straty powodzian spod Sandomierza wiosną 2010 r. Pozew zbiorowy złożyło 27 osób (obecnie grupa liczy 26 osób).
Wśród osób, które przystąpiły do pozwu zbiorowego znalazły się osoby prywatne i podmioty gospodarcze z Sandomierza (Świętokrzyskie) oraz Tarnobrzega i Gorzyc (Podkarpackie). Są wśród nich przedsiębiorcy, którym wiosną w 2010 r. woda zniszczyła zakłady, oraz mieszkańcy, którym zalała domy i posesje.

Roszczenia powodzian skierowane były do reprezentujących Skarb Państwa: województwa świętokrzyskiego, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie i Świętokrzyskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Kielcach oraz do powiatu sandomierskiego i gminy miejskiej Sandomierz.

Sąd uznał solidarną odpowiedzialność odszkodowawczą Skarbu Państwa, reprezentowanego przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie i województwo świętokrzyskie; w pozostałym zakresie powództwo oddalił.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.