Powróci dawny klimat Chmielnika i Szydłowa

Widowiska, spektakle, wernisaże wystaw, koncerty zespołów klezmerskich, prezentacje kuchni żydowskiej – to niektóre z atrakcji, jakie odbywać się będą w ramach VIII Spotkań z Kulturą Żydowską w Chmielniku i Szydłowie.

Organizację spotkań w Szydłowie zapoczątkowało przekazanie do szydłowskiej synagogi dzieł wybitnego polskiego artysty rzeźbiarza, prof. Gustawa Zemły, inspirowanych Starym Testamentem. Impreza ma na celu odtworzenie dawnego wyglądu i klimatu żydowskiego miasteczka przyczyniająca się do wzmocnienia identyfikacji z miejscem pochodzenia, jego dziedzictwem kulturowym oraz wieloletnim procesem przenikania się kultur.

Co roku podczas Spotkań z Kulturą Żydowską na uliczkach Chmielnika wokół synagogi rozstawione są stylowe stoiska, na których prezentowane są: ceramika, rzeźba i malarstwo. Uczestnicy imprezy mają możliwość degustacji potraw kuchni żydowskiej oraz posłuchania zespołów artystycznych prezentujących sztukę kultury żydowskiej.

Tegoroczna impreza rozpocznie się w piątek, 18 czerwca w Szydłowie i potrwa do niedzieli, 20 czerwca. Wydarzeniu patronuje marszałek Adam Jarubas.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE