PARTNER PORTALU
  • BGK

Powroty z wakacji: Policja zaczyna wzmożone kontrole na drogach

  • PAP    26 sierpnia 2016 - 16:15
Powroty z wakacji: Policja zaczyna wzmożone kontrole na drogach

fot. Śląska Policja/Kłobudzk

Policja rozpoczęła w piątek (26 sierpnia) w całym kraju akcję "Bezpieczny weekend"; przestrzega kierowców wracających z urlopów przed brawurową jazdą. Od początku wakacji doszło do ponad 5,7 tys. wypadkach, zginęło 459 osób, a rannych zostało ponad 7 tys. osób.
Jako główną przyczynę wypadków policja wskazuje brawurową jazdę; często jest to też zmęczenie kierowcy. Stan przemęczenia osłabia refleks, zmniejsza zdolność koncentracji, a w skrajnych przypadkach może doprowadzić do zaśnięcia za kierownicą. Kierowca, ruszając w drogę, powinien mieć poczucie, że odpowiada za ludzkie życie, swoje oraz innych - przypominają policjanci.

KGP apeluje o bezpieczną, niebrawurową jazdę, zapinanie pasów przez wszystkich pasażerów w aucie i foteliki dla dzieci. Policjanci radzą, by w stanie silnego zmęczenia zrobić krótką przerwę w podróży.

Z wstępnych danych statystycznych policji wynika, że w lipcu i sierpniu tego roku (za sierpień dane do 25.08.br.) w 5 tys. 716 wypadkach drogowych zginęło 459 osób, a rannych zostało 7260. Dane o wypadkach wciąż są uzupełniane.

Według statystyk policyjnych z ostatnich piętnastu lat liczba wypadków i ofiar w okresie wakacyjnym systematycznie spada, co oznacza wzrost bezpieczeństwa na drogach. Jak podkreśla policja, nie zwalnia to kierowców z ostrożności, szczególnie w czasie wzmożonego ruchu na drogach. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.