PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstaje Małopolski Szlak Powstania Styczniowego

  • PAP/Dziennik Polski    6 lipca 2013 - 09:54

Na razie dziewięć, a docelowo 23 gminy znajdą się na nowo utworzonym Małopolskim Szlaku Powstania Styczniowego. Jest na nim również Kraków.
Jak nformuje "Dziennik Polski", przedsięwzięcie realizuje stowarzyszenie Małopolskie Centrum Edukacji "MEC", a inicjatywa ta wpisuje się w tegoroczne obchody 150. rocznicy powstania styczniowego.

Wkrótce w terenie pojawią się tablice wskazujące miejsca, które podczas przemierzania szlaku należy odwiedzić. Już teraz natomiast na stronie internetowej www.patriotycznykrakow.pl dostępna jest bezpłatna aplikacja multimedialna: przewodnik turystyczny w wersji mobilnej - z mapami, zdjęciami, historią miejsc związanych z powstaniem i ciekawostkami.

Aplikację można pobrać np. na smartfon, skanując zamieszczony na stronie tzw. kod QR, i tak zaopatrzonym wyruszyć na szlak. W przyszłości kody QR znajdziemy także w terenie, na tablicach informacyjnych szlaku.

Jeszcze w tym miesiącu ruszy też specjalna strona internetowa www.1863szlak.pl, która będzie obszernym źródłem wiedzy na temat powstania styczniowego na terenie Małopolski. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.