PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstaje strategia dla Polski Południowej

  • GK/malopolskie.pl    7 października 2011 - 10:10
Powstaje strategia dla Polski Południowej

Województwa: małopolskie i śląskie będą wspólnie inwestować w kapitał ludzki, rozwój gospodarki, komunikację i bezpieczeństwo przeciwpowodziowe.
7 października w Tychach, o obszarach współpracy, będą dyskutować uczestnicy pierwszego posiedzenia Rady Programowej oraz Rady Naukowej w ramach prac na „Strategią dla Rozwoju Polski Południowej w obszarze województwa małopolskiego i śląskiego”.

W spotkaniu wezmą udział m.in.: minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska, marszałkowie Małopolski i Śląska – Marek Sowa (zabierz głos/oceń marszałka) i Adam Matusiewicz (zabierz głos/oceń marszałka).

Głównym celem spotkania będzie dyskusja nad metodologią prac oraz typologią obszarów współpracy obu województw. Strategia ma pomóc w zbudowaniu makroregionu, który zapewni konkurencyjność i wysoką pozycję obu województwom nie tylko w Polsce, ale także na mapie europejskich regionów.

Władze obu regionów zamierzają postawić w przyszłości m.in. na rozwój kapitału intelektualnego, nauki i badań, turystyki, kultury. Na liście priorytetów współpracy znalazły się także: infrastruktura (w tym transport i działania przeciwpowodziowe), ochrona środowiska, rewitalizacja miast i współpraca transgraniczna.

Deklarację o współpracy samorządów przyjęli radni, podczas wspólnej sesji obu województw. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.