PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstała spółka Lotnisko Zielona Góra Babimost

  • JL    31 marca 2010 - 08:59

Nowa firma będzie koordynować stopniowe nabywanie udziałów w niej przez samorząd woj. lubuskiego i przedstawicieli biznesu.
Firmę powołali 30 marca radni woj. lubuskiego, bo kończy się przejmowanie lotniska przez samorząd. Jako jednoosobowa spółka będzie w imieniu województwa nadzorowała zarządzanie lotniskiem dopóki nie wejdą do niej:  PP Porty Lotnicze, Urząd Miasta Zielona Góra, Urząd Miasta i Gminy Babimost oraz inne samorządy lub przedstawiciele biznesu. Przez ten okres sporządzi ona strategię rozwoju lotniska wraz z biznesplanem, który będzie podstawowym dokumentem kierunkowym modernizacji i rozbudowy.

Dotąd zmodernizowano budynek odpraw cargo, kupiono sprzęt handlingowy i zbudowano dla niego garaż, wyremontowano remizę strażacką i drogę startową. Powstaje zbiornik na paliwo lotnicze Jet A1 oraz ogrodzenie terenu.

Stopniowego nabywanie udziałów przez innych partnerów zależy od uzyskania przez PP Porty Lotnicze pozwoleń z Ministerstwa Infrastruktury oraz z Ministerstwa Skarbu Państwa na wejście do spółki. Porty uważają, że dostaną niezbędne dokumenty do końca III kwartału tego roku.

Nowa spółka ma także promować port w kraju i za granicą.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • wolny elektron, 2010-03-31 22:30:28

    Żeby im tylko nie przyszło do głowy aby to lotnisko nazwać Green Hill Airport