Powstaną ścieżki walki z komuną

Krakowskie Stowarzyszenie "Sieć Solidarności" chce szlakami turystycznymi połączyć miejsca związane z historią NSZZ "S" w Małopolsce - informuje "Dziennik Polski".
Powstaną ścieżki walki z komuną

Mają pojawić się one w Krakowie, Nowej Hucie, Tarnowie, Nowym Sączu, Gorlicach, Bochni, Wadowicach oraz powiecie tatrzańskim. Stowarzyszenie chce, by Szlak Solidarności pozwolił na wydobycie miejsc, zarówno już oznaczonych, jak i często zapomnianych, w których "działa się historia". Inicjatywę wspiera samorząd województwa małopolskiego.

Trwa inwentaryzacja obiektów historycznych. Potem mają być prowadzone rozmowy z samorządami o udzielenie wsparcia przy wytyczaniu szlaków. Przewodnikami po nich będą osoby związane z działalnością opozycyjną w PRL-u.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Najpierw niech ta przefarbowana solidarność (celowo piszę nazwę z małej litery), zrobi w Polsce ścieżki walki z biedą i nędzą, do której doprowadziła wspólnie KOR - em ''w interesie robotnika''. Takie ścieżki, to by dopiero była ''innowacja'' i atrakcja turystyczna na skalę ponad europejską.... rozwiń

Robotnik polski z Francji, 2013-12-13 10:12:58 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE