Powstanie wielki turystyczny holding?

Rząd chce połączyć hotele i ośrodki wczasowe należące do spółek skarbu państwa i stworzyć Polski Holding Hotelowy.
Powstanie wielki turystyczny holding?
W ministerstwie infrastruktury i budownictwa rozważana jest koncepcja utworzenia państwowej grupy hotelowej (fot.fotolia)

Jak dowiedział się "Puls Biznesu", w ministerstwie infrastruktury i budownictwa rozważana jest koncepcja utworzenia państwowej grupy hotelowej, obejmującej hotele, którymi dysponują spółki skarbu państwa.

Obecnie prowadzone są analizy rentowności takiego rozwiązania. Jest jeszcze za wcześnie, aby wskazać, jaki kształt miałaby przyjąć współpraca na tym tle - poinformował "Puls Biznesu" resort.

Według "PB", ministerstwa zwróciły się z prośbą do podlegających im spółek o przedstawienie wykazu hoteli i ośrodków wypoczynkowych, a także związanej z nimi dokumentacji (w tym finansowej). Resort energii wysłał pisma w tej sprawie m.in. do PGE, PGNiG i KW - czytamy w artykule.

"Analizujemy rożne scenariusze dla Geovity. Jeśli przestawiona propozycja okaże się korzystna od strony biznesowej i będzie zawierać ciekawe propozycje rozwoju - rozważymy udział w projekcie" - skomentowało propozycję sprzedaży swojej sieci hotelarskiej biuro prasowe PGNiG.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Jak wiadomo, branża hotelarska ma charakter strategiczny i Państwo musi mieć w niej udziały na wypadek wrogiego przejęcia innych tego typu podmiotów.

Grzegorz, 2017-06-14 14:57:29 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE