PARTNER PORTALU
  • BGK

Pożar autobusu miejskiego w Siemianowicach

  • PAP    19 lipca 2011 - 18:13
Pożar autobusu miejskiego w Siemianowicach

Autobus miejski linii 133 łączącej Katowice i Wojkowice zapalił się we wtorek po południu na granicy Siemianowic Śląskich i Katowic. Nikomu nic się nie stało, pasażerowie i kierowca opuścili pojazd samodzielnie. Pożar ugaszono zanim płomienie przedostały się do wnętrza.
Jak poinformował starszy kapitan Marcin Wyrzykowski z siemianowickiej policji, do pożaru skierowano dwa wozy gaśnicze. Strażacy ugasili pożar w komorze silnika, ogień nie rozprzestrzenił się na inne jego części.

Gdy zauważono pożar, autobus jechał ruchliwą ulicą Katowicką, zatrzymał się w pobliżu skrzyżowania z ul. Leśną, tuż przy położonym na granicy z Katowicami Placu Alfreda. Kierowca zatrzymał się i otworzył drzwi, pasażerowie sami wyszli na zewnątrz. Podczas akcji gaśniczej w okolicy utworzyły się długie korki.

Linia nr 133 obsługiwana jest na zlecenie organizującego komunikację w aglomeracji katowickiej Komunikacyjnego Związku Komunalnego GOP przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej z Katowic. Autobusy tej linii kursują między Katowicami, a położonymi w Zagłębiu Wojkowicami m.in. przez Siemianowice Śląskie i Czeladź. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.