PARTNER PORTALU
  • BGK

Pożar kamienicy w Siemianowicach Śląskich. Ewakuowano 14 osób

  • PAP/KDS    6 lutego 2018 - 10:50
Pożar kamienicy w Siemianowicach Śląskich. Ewakuowano 14 osób
Jak podkreślają strażacy, ważne, że mimo późnej pory lokatorom udało się zauważyć pożar we wczesnej fazie - dzięki temu ogień nie objął większej części budynku. (fot.shutterstock.com)

W nocy z poniedziałku na wtorek (6.02) doszło do pożaru w kamienicy w Siemianowicach Śląskich. Konieczna była ewakuacja 14 osób, 6 z nich trafiło do szpitala na badania.
Do pożaru doszło w czterokondygnacyjnym wielorodzinnym budynku - powiedział rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Siemianowicach Śląskich kpt. Mariusz Rozenberg. O pożarze zaalarmowała jedna z lokatorek. W akcji brały udział cztery jednostki straży.

- Na miejscu okazało się, że zadymiona jest cała klatka schodowa. Pożar znajdował się na najwyższej kondygnacji. Nie paliło się żadne z mieszkań, ale zestaw wypoczynkowy na klatce schodowej. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez nieustalone osoby - powiedział Rozenberg.

Spośród 14 ewakuowanych 10 to mieszkańcy lokali na najwyższym piętrze. Sześć z nich przewieziono do szpitala na badania, wszyscy byli świadomi. Akcja strażaków zakończyła się ok. 5.30.

Czytaj więcej: Zbigniew Ziobro: 100 mln zł z Funduszu Sprawiedliwości dla OSP w całej Polsce

Jak podkreślają strażacy, ważne, że mimo późnej pory lokatorom udało się zauważyć pożar we wczesnej fazie - dzięki temu ogień nie objął większej części budynku. Pożar udało się ugasić zanim ogień objął dach.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach podało we wtorek (6.02), że do szpitali trafiło sześć osób. Dwie, w wieku 15 lat wraz z opiekunem przewieziono do centrum pediatrii w Chorzowie. Dwie osoby w wieku 16 lat, wraz z opiekunem, trafiły do Szpitala Miejskiego w Świętochłowicach.

- Lokatorzy wrócili już do swoich mieszkań, po sprawdzeniu tych lokali detektorami badającymi stężenie tlenku węgla - powiedział Rozenberg.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.