PARTNER PORTALU
  • BGK

Pożary aut w gdańskich dzielnicach

  • PAP    5 września 2014 - 09:15

W nocy na kilku ulicach, głównie w gdańskiej dzielnicy Suchanino, spłonęło 19 samochodów - poinformowała Aleksandra Siewert z gdańskiej policji. "Auta są różnych marek i różnych roczników; ich wartość waha się od 1,5 tys. do 150 tys. zł" - podała.
ZAKTUALIZOWANE. Wcześniej rzecznik Straży Pożarnej w Gdańsku Tadeusz Konkol informował, że spłonęło 17 pojazdów. Jak podał, od ok. godziny 1 do 3.30 auta płonęły na ulicach Kartuskiej, Skarpowej, Tarasy, Śniadeckich, Smoluchowskiego i Cygańska Górka. Pojazdy są częściowo lub całkowicie zniszczone. Policja podała, że uszkodzone zostały pojazdy na obszarze o promieniu kilku kilometrów.

Policja nie wyklucza, że liczba uszkodzonych pojazdów wzrośnie; zgłaszają się kolejni pokrzywdzeni właściciele aut. Podkom. Aleksandra Siewert mówiła, że "spłonęły pojazdy różnych marek i o bardzo różnej wartości, od 1,5 do 150 tys. zł; nie było reguły w wybieraniu aut do zniszczenia".

Komendant Miejski Policji w Gdańsku powołał specjalną grupę do wykrycia sprawcy lub sprawców podpaleń. Powołany został też biegły, który ma określić sposób podpaleń i metody działania sprawcy lub sprawców.

Siewert podała, że policja zabezpieczyła już i analizuje nagrania z miejskiego monitoringu. Wystąpiła też o zabezpieczenie nagrań monitoringu z pobliskich obiektów handlowych. Policja dociera też do świadków zdarzeń. Powiedziała, że "policja ma pewne podejrzenia co do sprawców, ale tych ustaleń na razie nie podaje do publicznej wiadomości".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Eterno Vagabundo, 2014-09-08 22:46:55

    Z tą ilością samochodów Trzeba sobie tuszyć, Że ten nadmiar może kogoś Do złych czynów ruszyć.