PARTNER PORTALU
  • BGK

Pożegnanie sezonu nad Wisłą

  • AT    13 października 2012 - 09:05
Pożegnanie sezonu nad Wisłą

W sobotę, 13 października na plaży przy moście Poniatowskiego w Warszawie odbędzie się ostatnia w tym sezonie plenerowa impreza nad warszawską rzeką. „Strony Wisły” połączą wodę, światło i dźwięk podczas wyjątkowego wykonania dzieł m.in. Pucciniego.
Przez całą sobotę na otwartej scenie ustawionej na plaży odbywać się będą koncerty. Wystąpią młodzi wokaliści i DJ-je, wśród nich: Kasia Klimczyk i Adam Repucha – twórcy, którzy od lat sami piszą i komponują swoje utwory oraz produkują teledyski.

 W prowizorycznej pracowni artyści i graficy wyczarują żagle, wykorzystując techniki sitodruku. Na wodzie odbędą się regaty łódek tradycyjnych oraz maraton biegowy na ścieżce po prawej stronie Wisły. Na najmłodszych czekają m.in. warsztaty pantomimiczne oraz kącik opowiadania bajek.

Przez cały dzień na plaży na gości będzie czekał bar rozstawiony przez Klubokawiarnię Towarzyską, serwujący rozgrzewające specjały. W ciągu dnia odbędzie się też konkurs eko-gotowania w kociołkach rozstawionych nad ogniskami. Rezultatami eksperymentów będą przez cały dzień częstowani goście festiwalu.

Po zmroku odbędzie się spektakl łączący operę, światło i wodę. Zamienione przez artystów w instalacje świetlne łodzie będą pływały po Wiśle przy akompaniamencie arii operowych, wykonywanych przez śpiewaczkę Justynę Reczeniedi, solistkę Warszawskiej Opery Kameralnej. W repertuarze m.in. „O mio bambino caro” Pucciniego. Spektakl ten został nazwany „Vistula Opernhaus” - Opernhaus, czyli pawilon operowy, zbudowany w Ogrodzie Saskim w XVIII przez króla Augusta III.

Wydarzenie realizowane w ramach kampanii promocyjnej projektu pn. "Warszawski Węzeł Wodno - Rowerowy "Pedałuj i płyń" (bike & sail) - etap I" dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.