PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań: 24 marca ruszają Targi Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców

  • PAP/AT    21 marca 2017 - 09:20
Poznań: 24 marca ruszają Targi Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców
W Poznaniu ruszają tarki książki (fot.pixabay.com)

Liczne premiery i promocje książek ponad 50 wydawnictw, warsztaty artystyczno-edukacyjne, wystawy ilustracji oraz spotkania autorskie przygotowali organizatorzy targów "Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców", które 24 marca rozpoczną się w Poznaniu.
• 24 marca w Poznaniu rozpoczną się targi "Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców".

• Impreza odbędzie się w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich.

• Targi potrwają do 26 marca. Wstęp jest wolny.

Impreza już po raz 16. zagości w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich. We wcześniejszych edycjach targi odbywały się pod nieco innym szyldem: "Książka Dzieci i Młodzieży". Jak powiedziała dyrektor projektu Zofia Strzyż, dodatek w postaci "rodziców" okazał się niezbędny, bo to oni są jednym z głównych adresatów wydarzenia.

"To właśnie rodzice, czytając dzieciom książek, wychowują je, kształtują ich wyobraźnię i wrażliwość. Rolą naszych targów jest również uświadomienie dorosłym jak ważna jest książka, związane z nią wartości, w wychowaniu dzieci i młodzieży. Bo jest z tym problem. Z drugiej patrząc na nasze targi, to w mojej ocenie zainteresowanie wartościową książką dla dzieci wzrasta" - przyznała Strzyż.

Organizatorzy dla zwiedzających, i tych dorosłych, i tych najmłodszych, przygotowali szereg atrakcji - kilkadziesiąt warsztatów, animacji i spotkań zarówno dla dzieci jak i rodziców. O gwarze śląskiej i mowie ciała zwierząt opowie Magdalena Zarębska, autorka książek "Jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrowali", "Borys i Zajączki", czy "Projekt Breslau". Młodych czytelników na stoisku wydawnictwa BIS, w świat przygody wciągną detektywistyczne warsztaty z Magdą Podbylską, autorką książek "Tajemnice Zatoki Delfinów" i "Tajemnice Świstakowej Polany".

Czytaj też: Wszystkie podręczniki dla szkoły podstawowej będą darmowe

Miłośnicy książek mogą wziąć udział w detektywistycznej grze terenowej - zabawie polegającej na odszukaniu stoisk wybranych wydawnictw i uzyskaniu odpowiedzi na pytania literackie. Na specjalnej scenie odbędą się spotkania z Krecikiem; bohater niezwykle popularnej bajki, na której wychowało się wiele pokoleń, będzie świętował swoje 60. urodziny.

"Przygotowaliśmy dużo wydarzeń towarzyszących, wiele przedstawień i spotkań autorskich. Bo te targi to nie jest tylko przyjście po książkę. Te wszystkie wydarzenia mają zachęcić zarówno do czytania, jak i kupowania książek" - zaznaczyła Strzyż.

Organizatorzy połączyli swoją imprezę z Poznańskimi Targami Książki Naukowej i Popularnonaukowej, które przygotowywane są przez wydawnictwo Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i dotąd odbywały się na poznańskiej uczelni.

"Dzięki temu uniwersyteckie targi będą mogły cieszyć się większą publicznością i większym zainteresowaniem zwiedzających. Równolegle odbywają się również targi edukacyjne, mamy więc bardzo bogatą ekspozycję bardzo ciekawej książki i bardzo ciekawy program wydarzeń" - podkreśliła Strzyż.

Tradycyjnie już podczas imprezy zostaną ogłoszone prestiżowe wyróżnienia "Pegazika" w dwóch kategoriach: Twórca oraz Przyjaciel Książki dla Dzieci.

Honorowy patronat nad targami objęła małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

Targi potrwają od piątku do niedzieli; wstęp jest wolny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.