PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań: Bezpłatne badania termowizyjne pół tysiąca domów w mieście

  • PAP/JS    15 grudnia 2016 - 18:49
Poznań: Bezpłatne badania termowizyjne pół tysiąca domów w mieście
Fot. Pixabay.com

• 500 domów jednorodzinnych i 30 kamienic zostanie bezpłatnie przebadanych kamerą termowizyjną podczas organizowanej w Poznaniu akcji "Trzymaj ciepło".
• Do tej pory, w jej ramach sprawdzono ponad 3,2 tys. obiektów.
W tym roku organizowana przez miasto akcja ma swoją ósmą edycję. Nabór chętnych do badań rozpoczął się w czwartek, same badania prowadzone będą od przyszłego tygodnia.

Zgłoszony budynek filmuje się specjalną kamerą termowizyjną, co pozwala ujawnić wszystkie miejsca, którymi z obiektu ucieka ciepło. Po badaniu, właściciel budynku otrzymuje obszerny raport, który pozwala zaplanować i przeprowadzić remont, termomodernizację czy wymianę ogrzewania.

Według organizatorów przedsięwzięcia, kontrole termowizyjne wiążą się nie tylko z oszczędnościami w wydatkach na energię, ale i z ochroną środowiska.

Jak poinformował dyrektor wydziału ochrony środowiska w poznańskim magistracie Leszek Kurek, uczestnicy wcześniejszych edycji projektu otrzymują ankietę z prośbą o podanie informacji, jakie działania termomodernizacyjne przeprowadzili lub planują przeprowadzić.

Z zebranych dotąd danych wynika, że od pierwszej edycji projektu w 40 proc. sprawdzonych kamerą budynków właściciele wykonali częściowe lub kompleksowe prace termomodernizacyjne.

Od 2009 roku, w ciągu siedmiu sezonów grzewczych przebadano łącznie przeszło 3,2 tys. budynków jednorodzinnych i 110 kamienic. Zainteresowanie mieszkańców projektem jest bardzo duże i stale rośnie, a chętnych do udziału w badaniach jest zawsze więcej niż miejsc.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.