PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań, czarny protest: Ranni policjanci w incydencie pod biurem poselskim

  • aw/PAP    4 października 2016 - 07:45

• Pięciu policjantów, obrzuconych kamieniami, racami i petardami zostało rannych w poniedziałek w centrum Poznania.
• To efekt zdarzenia, który miał miejsce po zakończonym „czarnym proteście”.
• Zatrzymano trzy osoby.
Jak powiedział we wtorek (4 października) rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, jeden z rannych funkcjonariuszy jest po zabiegu chirurgicznym twarzy. Zatrzymane osoby w ciągu dnia usłyszą zarzuty.

W stolicy Wielkopolski, podobnie jak w innych miastach kraju, odbyła się w poniedziałek manifestacja przeciwników zaostrzania przepisów dotyczących aborcji. W Poznaniu, po zakończeniu zgromadzenia, część jego uczestników przeszła z placu na którym odbywał się "czarny protest" w okolice biura posłów PiS.

Jak powiedział Borowiak, grupa osób - niczym nie sprowokowana - obrzuciła tam policjantów stojących na chodniku i w bramie kamieniami, racami i petardami.

"Rannych zostało pięciu funkcjonariuszy. Jeden z poranioną twarzą jest po zabiegu chirurgicznym. Drugiemu raca poparzyła kark. Pozostali mają drobniejsze obrażenia. Zatrzymane są trzy osoby: kobieta i dwóch mężczyzn" - powiedział Borowiak.

Rzecznik dodał, że w celu przywrócenia porządku konieczna była policyjna interwencja. Użyty został ręczny miotacz pieprzowy. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.