PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań i Gdańsk. Z powodu wichur zamknięte zoo

  • PAP/KDS    29 października 2017 - 12:11
Poznań i Gdańsk. Z powodu wichur zamknięte zoo
W niedzielę (29.10) zoo w Gdańsku i Poznaniu są zamknięte z powodu wichury (fot. Facebook/Gdański Ogród Zoologiczny)

W całej Polsce trwa usuwanie skutków wichur. Strażacy interweniowali już ponad 1,5 tys. razy. Ze względów bezpieczeństwa w niedzielę zamknięte będzie Stare i Nowe Zoo w Poznaniu. Podobną decyzję podjęto w Gdańsku.
Najwięcej interwencji straży pożarnej dotyczy powalonych drzew i uszkodzonych dachów. Według raportu Wojewódzkiego Centrum Zarzadzania Kryzysowego, w godzinach porannych tylko w woj. wielkopolskim prądu nie miało w regionie 40 tys. odbiorców.

Mateusz Gościniak z Enei Operator poinformował, że prowadzone są intensywne prace, aby jak najszybciej przywrócić zasilanie. - W szczytowym momencie bez dostępu do energii elektrycznej na obszarze obsługiwanym przez Eneę było ok. 25 tys. odbiorców. Obecnie bez prądu pozostaje ok. 9 tys. najgorsza sytuacja jest nadal w okolicach Wrześni - powiedział Gościniak.

Ze względów bezpieczeństwa w niedzielę nieczynne będzie Stare i Nowe Zoo w Poznaniu.

Podobną decyzję podjęto w Gdańsku, gdzie Urząd Miasta rozesłał w niedzielę przed południem komunikat o zamknięciu zoo do odwołania. 

- Sytuacja na terenie ogrodu zoologicznego jest na bieżąco monitorowana, a zwierzęta są bezpieczne - czytamy w komunikacie. 

Jak podało Wojewódzkie Centrum Zarzadzania Kryzysowego, orkan nie spowodował zakłóceń na poznańskim lotnisku Ławica.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.