Poznań. „Jesus Christ Superstar” znów na scenie

Dwa lub trzy pokazy musicalu „Jesus Christ Superstar” pokaże jeszcze w tym roku Teatr Muzyczny w Poznaniu.
Poznań. „Jesus Christ Superstar” znów na scenie
Będą nowe pokazy musicalu „Jesus Christ Superstar” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Fot. Poznań.pl

Spektakl z Markiem Piekarczykiem w roli Jezusa został wystawiony w kwietniu na Inea Stadionie w Poznaniu w ramach obchodów 1050-lecia chrztu Polski.

Plenerową realizację dzieła Andrew Lloyda Webbera, według danych teatru, obejrzało ok. 26 tys. osób. Premierowy spektakl pod kierownictwem muzycznym Piotra Deptucha i w reżyserii Sebastiana Gonciarza wieńczył trzydniowe, centralne uroczystości jubileuszowe odbywające się w Gnieźnie, Poznaniu i na Ostrowie Lednickim.

Pierwotnie dzieło było przygotowywane jako unikatowe, jednorazowe wydarzenie artystyczne. Zainteresowanie spektaklem zdecydowało jednak, że teatr postarał się o możliwość ponownej prezentacji „Jesus Christ Superstar” w Poznaniu. Dwa bądź trzy spektakle, w niezmienionej obsadzie, pokazane zostaną na początku listopada w poznańskiej Arenie.

– Zbieramy bardzo pozytywne opinie na temat tego spektaklu. W mediach społecznościowych powstała nawet strona, na której fani domagali się jego powtórzenia. Wystąpiliśmy do agencji reprezentującej Andrew Lloyda Webbera o zgodę na kolejne wykonania. Listopadowe terminy potwierdził nam już Marek Piekarczyk –mówi dyrektor teatru Przemysław Kieliszewski.

Widzowie będą mieli okazję obejrzeć dzieło w bardziej komfortowych warunkach niż na poznańskim stadionie. Przemysław Kieliszewski przyznał, że rozważane są prezentacje „Jesus Christ Superstar” także poza Poznaniem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE