PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań. „Jesus Christ Superstar” znów na scenie

  • PAP/JL    18 maja 2016 - 08:45
Poznań. „Jesus Christ Superstar” znów na scenie
Będą nowe pokazy musicalu „Jesus Christ Superstar” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Fot. Poznań.pl

Dwa lub trzy pokazy musicalu „Jesus Christ Superstar” pokaże jeszcze w tym roku Teatr Muzyczny w Poznaniu.
Spektakl z Markiem Piekarczykiem w roli Jezusa został wystawiony w kwietniu na Inea Stadionie w Poznaniu w ramach obchodów 1050-lecia chrztu Polski.

Plenerową realizację dzieła Andrew Lloyda Webbera, według danych teatru, obejrzało ok. 26 tys. osób. Premierowy spektakl pod kierownictwem muzycznym Piotra Deptucha i w reżyserii Sebastiana Gonciarza wieńczył trzydniowe, centralne uroczystości jubileuszowe odbywające się w Gnieźnie, Poznaniu i na Ostrowie Lednickim.

Pierwotnie dzieło było przygotowywane jako unikatowe, jednorazowe wydarzenie artystyczne. Zainteresowanie spektaklem zdecydowało jednak, że teatr postarał się o możliwość ponownej prezentacji „Jesus Christ Superstar” w Poznaniu. Dwa bądź trzy spektakle, w niezmienionej obsadzie, pokazane zostaną na początku listopada w poznańskiej Arenie.

– Zbieramy bardzo pozytywne opinie na temat tego spektaklu. W mediach społecznościowych powstała nawet strona, na której fani domagali się jego powtórzenia. Wystąpiliśmy do agencji reprezentującej Andrew Lloyda Webbera o zgodę na kolejne wykonania. Listopadowe terminy potwierdził nam już Marek Piekarczyk –mówi dyrektor teatru Przemysław Kieliszewski.

Widzowie będą mieli okazję obejrzeć dzieło w bardziej komfortowych warunkach niż na poznańskim stadionie. Przemysław Kieliszewski przyznał, że rozważane są prezentacje „Jesus Christ Superstar” także poza Poznaniem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.