PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań: Koncert na zwieńczenie akcji Caritas

  • PAP/AT    21 grudnia 2016 - 09:59
Poznań: Koncert na zwieńczenie akcji Caritas
Dochód z koncertu "Wigilijna Tytka" zostanie przeznaczony na remont Domu Dziecka im. Świętej Rodziny w Lesznie (fot.poznan.pl)

• Koncert „Wigilijna Tytka” w Farze Poznańskiej zwieńczy tegoroczną edycję akcji Caritas „Tytka charytatywna”.
• Występy artystów w Boże Narodzenie pokaże Telewizja Polska, dochód z koncertu pomoże wyremontować Dom Dziecka w Lesznie.
Tytka to w Poznaniu gwarowe określenie papierowej torby. "Tytka charytatywna" jest akcją pomocy dla osób potrzebujących, realizowaną przez kilkanaście diecezjalnych Caritas w całym kraju.

Zbierane do specjalnie oznaczonych toreb produkty spożywcze oraz środki czystości są wsparciem dla ubogich. Pozyskane produkty służą też funkcjonowaniu jadłodajni Caritas.

Podczas czwartkowego koncertu wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej, w tym m.in. Eleni, Halina Frąckowiak, Marek Piekarczyk, Janusz Kruciński, a także Arka Noego, Audiofeels, Pectus i Poznański Chór Chłopięcy. W wydarzeniu weźmie też udział zespół Teatru Muzycznego w Poznaniu, dyrygować będą Piotr Deptuch i Zbigniew Górny.

"Artystów, którzy wezmą udział w koncercie, staraliśmy się wybierać w taki sposób, aby byli oni w jakimś stopniu związani z Poznaniem. Nie zabraknie również artystów, którzy kojarzeni są z najnowszymi sukcesami naszego teatru, z Zakonnicą w przebraniu, Jesus Christ Superstar czy Evitą" - powiedział dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu Przemysław Kieliszewski.

W programie znajdą się tradycyjne i autorskie polskie kolędy oraz piosenki świąteczne, a także fragmenty musicali. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na remont Domu Dziecka im. Świętej Rodziny w Lesznie.

Dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej ks. Waldemar Hanas podkreślił, że "Tytka charytatywna" jest potrzebna, bo nadal ponad 100 tysięcy dzieci w całej Polsce cierpi z powodu głodu. "Poznaniakom i Wielkopolanom nie trzeba tłumaczyć co znaczy słowo tytka, a w innych regionach Polski pomysł ten na tyle się spodobał, że już w zeszłym roku włączyły się one w ten projekt" - powiedział ks. Hanas.

Koncert z udziałem gwiazd zostanie zarejestrowany przez Telewizję Polską, jego emisja zaplanowana jest na 25 grudnia w TVP2, oraz 25 grudnia i 26 grudnia w TVP3.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.