PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań promuje dobre pieczywo na Święcie Chleba

  • PAP/JL    31 sierpnia 2016 - 08:56
Poznań promuje dobre pieczywo na Święcie Chleba
Poznań 3 września organizuje 18. Święto Chleba. Fot. Pixabay.com

W Poznaniu 3 września walory dobrego pieczywa promowane będą podczas 18. Święta Chleba.
Promocji pieczywa dobrej jakości, spożywania produktów zbożowych i popularyzacji zawodu piekarza służy organizowane w Poznaniu po raz 18. Święto Chleba. Zaplanowano występy artystyczne, prezentacje nowości piekarni z Poznania i regionu, będą też pokazy wypieku i degustacje.

Po latach wyraźnego spadku ilości spożywanego pieczywa w Polsce, obecnie sytuacja ustabilizowała się. Polacy jedzą przeciętnie ok 47-49 kg pieczywa rocznie. Zdaniem piekarzy coraz więcej osób przekonuje się do droższego, dobrego pieczywa rzemieślniczego. Rośnie też wiedza na temat walorów pieczywa ciemnego.

Wciąż jednak wielu konsumentów nie zdaje sobie sprawy z różnicy między tanimi produktami oferowanymi przez wiele sieci handlowych a dobrym pieczywem, wytwarzanym w piekarniach rzemieślniczych.

Piekarze skarżą się też na brak chętnych do nauki fachu. Ich zdaniem, młodzi ludzie i ich rodzice często przedkładają zdobycie wyższego wykształcenia nad naukę zawodu. Z roku na rok w kraju maleje liczba piekarni. W Polsce działa ich około 9,5 tys.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.