PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań proponuje folklor

  • PAP    3 sierpnia 2010 - 19:26

Zespoły z Białorusi, Bułgarii, Indonezji, Kenii, Ukrainy i Polski wystąpią w ramach X Światowego Przeglądu Folkloru "Integracje", który rozpocznie się w poniedziałek w Poznaniu.
Festiwal potrwa do 15 sierpnia. To jedyna tego typu impreza w Polsce, w której występy odbywają się jednocześnie w kilku miejscowościach. Artyści będą występować w Poznaniu oraz w Lesznie, Wronkach i Swarzędzu.

Polskę reprezentować będą poznański Zespół Tańca Ludowego "Poznań" oraz Zespół Tańca Ludowego "Gorzowiacy" z Gorzowa Wlkp.

Prezentacje grup folklorystycznych potrwają przez cały tydzień. W ramach festiwalu organizowany jest korowód przez centrum Poznania, pokazy tradycyjnych gier i zabaw, a także ekumeniczna msza św.

- Co roku zapraszamy pięć zagranicznych zespołów. W tym roku, po trzech latach starań, udało nam się zorganizować przyjazd zespołu z Białorusi, mamy potwierdzenie, że członkowie zespołu dostali wizy. Również po raz pierwszy na naszym festiwalu zagoszczą zespoły z Kenii i Indonezji - powiedział dyrektor artystyczny festiwalu Dariusz Majchrowicz.

Koncert finałowy odbędzie się 16 sierpnia na Dziedzińcu Różanym Centrum Kultury "Zamek" w Poznaniu. Zaprezentowane zostaną najlepsze fragmenty programów poszczególnych zespołów.

W ciągu dziesięciu lat festiwalu zaproszono do Poznania, łącznie z tegoroczną imprezą, ponad 50 zespołów folklorystycznych i ok. 2,5 tys. wykonawców.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: