PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań rozbłyśnie na święta

  • JS    23 listopada 2016 - 18:56
Poznań rozbłyśnie na święta
W sobotę, 3 grudnia, na Starym Rynku, pojawi się świąteczna choinka miejska, którą o godzinie 17.00 osobiście rozświetli prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak (fot. poznan.pl)

• Ponad 600 światełek ozdobi poznańskie ulice.
• Tegoroczna iluminacja świąteczna już jest instalowana, a jej rozświetlenie nastąpi na początku grudnia.
• Dodatkowo na Starym Rynku, tradycyjnie jak co roku stanie rozświetlona choinka.
• Okolicznościowe światełka będą cieszyć oko poznaniaków i turystów do końca stycznia 2017 r.
Świąteczne iluminacje pojawią się w ścisłym centrum miasta, m.in. na ulicach wokół Starego Rynku, a także na pl. Kolegiackim, Chwaliszewie czy ul. Głównej. Światełka i bożonarodzeniowe ozdoby pojawią się też na moście Teatralnym, Al. Marcinkowskiego, Ostrowie Tumskim oraz rondzie Kaponiera. Świątecznie zrobi się też na pl. Wolności, gdzie już w sobotę rozpocznie się Poznańskie Betlejem, a także na poznańskich rynkach: Jeżyckim, Łazarskim, Wildeckim, Bernardyńskim oraz Wielkopolskim.

Iluminacji nie zabraknie też na ul. Św. Marcin, gdzie dodatkowo zostaną też podświetlone figury trzech poznańskich pegazów. Na skwerze u zbiegu ulic: Gwarnej, Fredry, Mielżyńskiego i 27 Grudnia, czyli tzw. "placu Gwarnym" pojawią się natomiast trzy podświetlone choinki.

W sobotę, 3 grudnia, na Starym Rynku, pojawi się świąteczna choinka miejska, którą o godzinie 17.00 osobiście rozświetli prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. 10-metrowy świerk stanie, jak co roku, przed Ratuszem. Ozdoby na świątecznej choince utrzymane będą w kolorystyce biało-niebieskiej, przez co będą się komponowały z tegoroczną iluminacją bożonarodzeniową Starego Rynku, w której dominować będą kolory zimnej bieli, niebieskie elementy oraz bursztynowe śnieżynki. Choinka miejska pozostanie na Starym Rynku do 6 stycznia 2017 r.

Dodatkowe iluminacje świetlne pojawią się na Starym Rynku między 11 a 18 grudnia, kiedy to kolorowymi światłami podświetlone zostaną rzeźby stworzone przez artystów biorących udział w konkursie głównym Festiwalu Rzeźby Lodowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.