PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań sprawdzi się przy Stingu

  • PAP    16 września 2010 - 17:25

Parkingi buforowe, darmową komunikację miejską i pomoc wolontariuszy przygotowali organizatorzy koncertu Stinga, który uświetni w poniedziałek otwarcie Stadionu Miejskiego w Poznaniu - pierwszej gotowej areny piłkarskich mistrzostw Europy 2012 w Polsce.
- Będzie to dla nas pierwsza próba organizacji ruchu w mieście w kontekście przygotowań do Euro 2012 - powiedział w czwartek podczas konferencji prasowej wiceprezydent Poznania Tomasz Kayser.

Organizatorzy apelują do wszystkich udających się na koncert samochodami, aby za przednią szybę włożyli białą kartkę. Ma to być informacja dla wolontariuszy i służb, która pozwoli na jak najszybsze dotarcie na specjalnie wyznaczone bezpłatne parkingi, a stamtąd bezpłatnie komunikacją miejską na stadion.

- Wyznaczyliśmy te parkingi trochę na wyrost, ale dzięki temu przetestujemy, jakie jest zapotrzebowanie gości i co jeszcze można poprawić w kontekście czekających nas meczów piłkarskich i organizacji finałów Euro 2012 - powiedział Jerzy Nawrocki z zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu.

Drogi dojazdowe do stadionu i parkingi buforowe będą specjalnie oznakowane już od rogatek miasta, goście koncertu będą też mogli liczyć na pomoc ponad 200 wolontariuszy.

20 września na uroczystym otwarciu stadionu i towarzyszącym mu koncercie Stinga, który zagra utwory ze swojej najnowszej płyty "Symphonicity", spodziewanych jest ponad 30 tys. osób. Jego występ poprzedzą zespół Indios Bravos i Anna Maria Jopek.

Poznański stadion, będzie pierwszą z aren Euro 2012 oddaną do użytku w Polsce. Obiekt będzie miał klasę Elite, czyli spełniał wszelkie wymogi organizacji meczów piłkarskich najwyższej rangi. Na czterech, przykrytych membranowym dachem trybunach jest ponad 43 tysiące miejsc siedzących, ale zgodnie z wymogami UEFA na Euro 2012 ich liczba zostanie ograniczona do 41 tysięcy. Obiekt dysponuje odpowiednią liczbą miejsc dla niepełnosprawnych, a projektanci uwzględnili kryteria ekologiczne m.in. poprzez zainstalowanie podziemnych zbiorników na wodę deszczową, która używana będzie m.in. do zraszania murawy.

Stadion Miejski chlubi się także największymi w Polsce telebimami (dwa gigantyczne ekrany mają po 116 metrów kwadratowych powierzchni), systemem nagłośnienia wysokiej jakości z koncertowymi głośnikami i bezprzewodowym dostępem do internetu. Dysponować też będzie czterema generatorami prądu umożliwiającymi całkowite zabezpieczenie imprezy w przypadku awarii miejskiego zasilania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.