PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań: Sylwester pod hasłem Retro / Futuro. Jakie gwiazdy wystąpią?

  • PAP/AT    29 grudnia 2016 - 10:10
Poznań: Sylwester pod hasłem Retro / Futuro. Jakie gwiazdy wystąpią?
Sylwester w Poznaniu: Na poznańskim placu Wolności staną zatem dwie sceny: Retro na tle Arkadii i Futuro - na tle fontanny Wolności (fot.pixabay.com)

• W sylwestrową noc w Poznaniu wystąpią Vox, orkiestra Zbigniewa Górnego, Edward Hulewicz, Rosalie, The Dumplings oraz Klaves.
• W mieście staną dwie sceny, będzie Forum Smaków oraz pokaz mappingowy zamiast sztucznych ogni.
• Tegoroczny sylwester będzie przebiegał pod hasłem Retro / Futuro i będzie połączeniem „sentymentów z nowoczesnością”.
Poznaniacy w sylwestrową noc będą się bawić przy rytmach grupy Vox i orkiestry Zbigniewa Górnego. Na scenie wystąpi także Edward Hulewicz, Rosalie, The Dumplings oraz Klaves. Wieczorną zabawę zainauguruje poznański redaktor muzyczny Mariusz Kwaśniewski, który zaprezentuje uczestnikom zestaw ponadczasowych hitów w konwencji audycji radiowej.

Idea tegorocznego sylwestra ma się opierać na nowej koncepcji i skupiać na "momencie przejścia między kalendarzami". Na poznańskim placu Wolności staną zatem dwie sceny: Retro na tle Arkadii i Futuro - na tle fontanny Wolności. Zgodnie z nazwami grane będą na nich zarówno niezapomniane przeboje, jak i najnowsze utwory młodych, wschodzących artystów.

Jedną z nowości tegorocznej zabawy sylwestrowej w Poznaniu będzie także m.in. Forum Smaków, czyli strefa gastronomiczna zlokalizowana w ogrzewanym namiocie o powierzchni blisko 400 m kw.

"Poznań przywita Nowy Rok w nietypowy sposób: fasady dwóch kamienic utworzą ogromny ekran o powierzchni blisko 1300 m2, na którym zobaczymy wyreżyserowany specjalnie na ten wieczór mapping, czyli widowisko audiowizualne. Chcemy zaproponować mieszkańcom miasta nową, bardziej nowoczesną formę widowiska świetlnego" - powiedziała dyrektor Estrady Poznańskiej Małgorzata Kempa.

Czytaj też: Co przygotowały miasta na Sylwestra?

Jak dodała, "rezygnacja z fajerwerków to również ukłon w stronę tych mieszkańców, którzy postulowali wielokrotnie, by wzorem wielu innych polskich i europejskich miast, hałas i niebezpieczne dla centrum wystrzały zastąpić formą, bardziej nowoczesną".

Mapping stanowi połączenie dwóch technik: animacji komputerowej stworzonej w 3D, bazującej na przestrzennym modelu kamienic oraz nagrań tancerzy Polskiego Teatru Tańca w kilkunastu karnawałowych kostiumach i charakteryzacjach, filmowanych na zielonym ekranie. Jak tłumaczyli organizatorzy "dzięki zastosowaniu zielonego ekranu tło tancerzy zostanie usunięte, a żywe postaci przeniesione do barwnego i żywego świata animacji".

Reżyserem widowiska będzie założyciel kolektywu .wju. Mikołaj Ludwik Szymkowiak, jego dramaturgię stworzył Żelisław Żelisławski, natomiast animatorem widowiska będzie Arkadiusz Zub.

"Jesteśmy przekonani, że nowa formuła wieczoru sylwestrowego przyciągnie na Plac Wolności sporą liczbę mieszkańców, a połączenie sentymentów z nowoczesnością, karnawałowych piór z elektronicznym brzmieniem spodoba się poznaniakom" - podkreśliła Kempa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.