PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań tańczy

  • PAP    14 sierpnia 2010 - 18:55

W Poznaniu rozpoczęły się w sobotę 17. Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego i 7. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca. Święto tańca odbywa się pod wspólną nazwą "Dancing Poznań 2010".
Podczas tegorocznej edycji obu wydarzeń zaprezentowanych zostanie 58 technik i stylów tańca i 20 spektakli teatrów tańca. Organizatorzy przygotowali blisko 2,6 tys. miejsc na warsztatach, w których weźmie udział ponad 50 pedagogów z całego świata i 1,2 tys. uczestników.

Jak powiedziała Jagoda Ignaczak, rzeczniczka Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu, który jest organizatorem imprezy, wydarzenia rokrocznie odbywać się będą pod wspólną nazwą "Dancing Poznań"

- Od tego roku wszystkie przedsięwzięcia, które są związane z sierpniowym tańczeniem pod egidą Polskiego Teatru Tańca, odbywają się pod tą nazwą. Łączy ona warsztaty, festiwal, wystawy, pokazy, a także inne wydarzenia towarzyszące - powiedziała.

Wśród festiwalowych propozycji są wystawy fotografii, cykl "Rozmowy o tańcu" i prezentacje filmów o tańcu. Po raz pierwszy w tym roku organizowane jest tzw. Free Dance. Podczas trwania święta tańca chętni będą mogli zatańczyć solo lub z partnerem na otwartej scenie ustawionej w Pasażu Kultury na Starym Rynku. Nie przekraczające 10 minut występy będą rejestrowane, a fragmenty najlepszych z nich zostaną zaprezentowane w internecie.

Spektakle 7. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca będą pokazywane na scenach Teatru Polskiego, Teatru Ósmego Dnia i na dziedzińcu Szkoły Baletowej. Prezentować je będą teatry tańca z Francji, Norwegii, Niemiec, Japonii i Polski.

"Dancing Poznań 2010" potrwa do 21 sierpnia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.