PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań: wielkanocne śniadania dla pół tysiąca samotnych i ubogich

  • PAP    5 kwietnia 2015 - 14:43
Poznań: wielkanocne śniadania dla pół tysiąca samotnych i ubogich

Ponad pół tysiąca samotnych, potrzebujących i ubogich osób w Poznaniu zasiadło do wspólnego wielkanocnego stołu. Fot. mat. prasowe

Ponad pół tysiąca samotnych, potrzebujących i ubogich osób w Poznaniu zasiadło do wspólnego wielkanocnego stołu. Tradycyjne świąteczne śniadania w niedzielę wielkanocną przygotują Caritas Archidiecezji Poznańskiej i Fundacja Pomocy Wzajemnej Barka.
"Na wielkanocnym stole nie zabrakło tradycyjnych potraw, czyli żuru, białej kiełbasy, szynki i jajek" - powiedział zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Poznańskiej ks. Tomasz Ren.

Poprzedzony mszą św. świąteczny posiłek, który odbędzie się w jadłodajni u sióstr elżbietanek zostanie przygotowany dla ok. 300 osób. Do stołu z potrzebującymi zasiadł metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. Obecny był także prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

"Dla nas ważne jest, aby to szczególne śniadanie było okazją do bycia z drugim człowiekiem, do rozmowy, do wspólnego śpiewu. Caritas karmi ludzi ubogich i potrzebujących każdego dnia, a to śniadanie, choć bardzo szczególne, jest jedynie kolejną okazją do pomocy innym" - powiedział ks. Ren.

Śniadanie wielkanocne dla ponad 250 osób przygotowała też Fundacja Pomocy Wzajemnej Barka.

"Zaproszenie kierujemy szczególnie do osób samotnych, bezrobotnych i starszych, a także do rodzin, których nie stać na przygotowanie śniadania we własnym domu. Tradycyjne potrawy uzupełni oczywiście kawa i ciasto, zaś na dzieci czekać będą wielkanocne słodkości" - powiedział współorganizator spotkania Edward Skoryna.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.