PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań zamierza wykorzystać potencjał Warty

  • PAP    14 maja 2015 - 18:35
Poznań zamierza wykorzystać potencjał Warty
Miasto podkreśla, że 2015 r. jest przełomowy w podejściu do przepływającej przez centrum rzeki (fot. poznan.pl)

Nowe plaże miejskie, wypożyczalnia sprzętu wodnego i regularne rejsy statków pasażerskich mają w Poznaniu przyciągnąć mieszkańców i turystów nad Wartę.
W czwartek (14 maja) podczas spotkania nad brzegiem Warty zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski przedstawił nowe przedsięwzięcia.

"Poznań wraca nad Wartę - to już nie jest slogan, a fakt. Ten rok będzie przełomowy. Istotne jest dla nas, aby powrót odbył się poprzez różne inicjatywy i miał wymiar nie tylko rekreacyjny - ma budować pozytywny wizerunek miasta" - powiedział Wiśniewski.

Dodał, że odzyskiwana jest przestrzeń, która "przez wiele lat była zapominana i zaniedbana".

Turyści wrócą nad Wartę

Miasto podkreśla, że symbolem powrotu nad rzekę są regularne rejsy statków pasażerskich po Warcie, które rozpoczną się 18 maja i potrwają do końca sierpnia. Do dyspozycji mieszkańców i turystów będą trzy jednostki: "Bajka", "Biała Dama" i "Karolinka". Rejs każdą z nich trwa ok. 70 minut. Statki pływały już w długi weekend majowy podczas akcji "Poznań za pół ceny", jak podaje urząd, rejsy spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem - przewiozły łącznie 2,5 tysiąca osób.

Nad rzeką powstaną w tym roku łącznie trzy plaże miejskie: w parku Szelągowskim przy ul. Ugory, w starym korycie Warty przy ul. Ewangelickiej i na terenie przy os. Piastowskim. Dodatkowo przy plażach i ul. Marii Panny zwodowanych zostanie osiem pomostów pływających umożliwiających cumowanie większych jednostek.

W starym porcie rzecznym na początku czerwca zorganizowana zostanie przystań jachtowa i pasażerska wraz ze strefą rekreacyjną. Prywatne Łodzie będzie można pozostawić na miejscu pod ochroną. Przystań ma umożliwić warunki dla organizacji spływów kajakowych, czarteru jachtów i wypożyczania sprzętu wodnego. Miasto przy współpracy z Wielkopolskim Okręgowym Związkiem Żeglarskim chce utworzyć również wypożyczalnie z łodziami motorowymi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.