PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznański ratusz rozbłysnął na zielono

  • JS    17 marca 2017 - 21:50
Poznański ratusz rozbłysnął na zielono
(fot. poznan.pl)

Od tygodnia trwa w Poznaniu festiwal kultury irlandzkiej. Finał wydarzeń związanych z patronem Irlandii - św. Patrykiem - zainicjowało rozświetlenie na charakterystyczny zielony kolor Ratusza na Starym Rynku oraz budynku Urzędu Miasta.
• W czasie trwających cały tydzień spotkań z irlandzką kulturą można potańczyć, posłuchać muzyki oraz obejrzeć irlandzkie filmy.

• Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych.

- Irlandzkie święto narodowe jest dla nas okazją do zaprezentowania poznaniakom kultury Irlandii poprzez taniec, muzykę i film. Przygotowaliśmy warsztaty plastyczne dla najmłodszych i spotkanie z legendami Zielonej Wyspy - mówi Justyna Mazurek-Schramm, wiceprezes Zarządu Fundacji Kultury Irlandzkiej

Poznańska Fundacja Kultury Irlandzkiej po raz czternasty organizuje w Poznaniu  Dni św. Patryka. Festiwal odbywa się pod patronatem Ambasadora oraz Konsula Honorowego Irlandii w Poznaniu. Tradycyjnie już w Dzień św. Patryka, czyli 17 marca poznański Ratusz podświetlany jest na zielono. W tym roku barwna iluminacja pojawiła się również na budynku Urzędu Miasta.

Turyści przekonują, że podświetlenie jest dodatkowa atrakcją.

 W programie Dni św. Patryka znajdą się w tym roku: koncert muzyki irlandzkiej - w wykonaniu zespołu Duan, Festiwal Filmów Irlandzkich z pokazem takich filmów jak "Gliniarz", "Przyzwoity przestępca", "Love Rosie" czy świetny dokument "1916 The Irish Rebellion", który w Poznaniu pokazany zostanie po raz pierwszy w niedzielę. Filmy wyświetlane są w kinie Charlie Monroe.

W weekend warto odwiedzić Muzeum Archeologiczne, które wspólnie z fundacją przygotowało Dzień Irlandzki. Sobota (18 marca) wypełniona będzie atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Będą specjalne warsztaty plastyczne, taneczne i spotkanie z baśniami. Odpocząć będzie można w zielonej kawiarence.

W niedzielę Akademickie Centrum Kultury Trops przy ul. Św. Rocha 9 organizuje Szmaragdowe Céilí czyli wielką, irlandzką potańcówkę. W programie wydarzenia od godz. 18:00 będą warsztaty i pokazy tańca, zabawa taneczna, konkurs na najbardziej zielone przebranie. Obowiązkowy kolor wieczoru to zielony.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.