PARTNER PORTALU
  • BGK

Pożyczki dla przedsiębiorców poszkodowanych przez powódź

  • JL    1 lipca 2010 - 08:56
Pożyczki dla przedsiębiorców poszkodowanych przez powódź

Malopolski zarząd zatwierdził regulamin konkursu w sprawie pożyczek dla małopolskich przedsiębiorców poszkodowanych przez klęski żywiołowe.
Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości ogłasza 30 czerwca nabór wniosków o dofinansowanie projektów polegających na dokapitalizowaniu funduszy pożyczkowych, które będą udzielały preferencyjnych pożyczek przedsiębiorcom, z możliwością częściowego umorzenia. Konkurs prowadzony jest w ramach małopolskiego programu operacyjnego.

Pożyczki otrzymają mikro, mali i średni przedsiębiorcy działający w woj. małopolskim, dotknięci klęskami żywiołowymi lub innymi zdarzeniami nadzwyczajnymi spowodowanymi działaniem siły wyższej.

O wsparcie mogą się ubiegać podmioty mające status instytucji otoczenia biznesu. Maksymalny poziom dofinansowania wydatków kwalifikowanych (od miliona do 10 mln zł) dla pojedynczego projektu instytucji otoczenia biznesu wyniesie 100 proc.

Pożyczki będą udzielane na warunkach bardziej preferencyjnych od rynkowych. W okresie realizacji projektu maksymalny poziom oprocentowania udzielonej pożyczki nie będzie mógł przekroczyć 4 proc. w skali roku. Fundusze pożyczkowe nie będą pobierały od podmiotów żadnych opłat związanych z przyznaniem i udzieleniem pożyczki (prowizja, marża, ubezpieczenie itp.).

Pożyczkobiorca otrzyma umorzenie maksymalnie do 50 proc. wartości udzielonego przez fundusz kapitału, jeżeli spłaci 5 proc. pożyczonych pieniędzy oraz w terminie i zgodnie z umową zrealizuje inwestycję, na którą otrzymał pożyczkę.

Szczegółowe zasady dotyczące warunków i form udzielania pożyczek, trybu postępowania w zakresie umorzeń, wielkości oprocentowania, podmiotów uprawnionych do wsparcia, przedkładanych dokumentów, będą określone w regulaminie funduszu pożyczkowego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.