PARTNER PORTALU
  • BGK

Pracownicy MOPR rozpoczęli kurs samoobrony

  • bad/PAP    22 września 2015 - 16:35
Pracownicy MOPR rozpoczęli kurs samoobrony
Pracownicy MOPR spotykają się z agresją.

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Zabrzu (Śląskie) rozpoczęli we wtorek kurs samoobrony. To reakcja na coraz częstsze przypadki agresywnych zachowań podopiecznych ośrodków pomocy społecznej.
"W naszej pracy coraz częściej spotykamy się z osobami, które wykazują postawy roszczeniowe i są agresywne. Po wstrząsających napadach i pobiciach pracowników ośrodków pomocy społecznej, na przykład w Chorzowie czy Makowie (pod Skierniewicami; zginęły tam dwie pracownice podpalone przez jednego z podopiecznych), postanowiliśmy także u nas zorganizować kurs samoobrony" - powiedział przewodniczący inicjującej przedsięwzięcie zakładowej Solidarności Łukasz Merta.

Wyszkoli straż miejska

Do udziału w szkoleniu, które rozpoczęło się we wtorek, zgłosiło się prawie czterdzieści osób. Prowadzone przez Straż Miejską bezpłatne zajęcia będą się odbywać w dwóch grupach, przez pięć tygodni, po dwa razy w tygodniu.

Merta podkreślił, że pracownicy zabrzańskiego ośrodka pozytywnie oceniają inicjatywę i wykazują duże zainteresowanie. "Także u nas zdarzają się sytuacje, w których ktoś zachowuje się agresywnie, choć najczęściej jest to agresja słowna. Musimy jednak wiedzieć, jak reagować" - dodał związkowiec.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • ..., 2015-09-23 11:41:03

    Oto obrazek Anno Domini 2015 - trzeba szkolić funkcjonariuszy państwa przed agresją zrozpaczonych biednych obywateli a jednocześnie te państwo rżnie głupa, że może przyjmować na zasiłki biednych z Azji i Afryki...