PARTNER PORTALU
  • BGK
2.png" alt="" width="90" /> ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Pracownicy MOPS nauczą się samoobrony

  • PAP    16 marca 2015 - 18:13
Pracownicy MOPS nauczą się samoobrony
fot. pixabay.com

Część pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi przejdzie szkolenia z zakresu samoobrony. Kursy prowadzą strażnicy miejscy, a na początek przeszkolonych zostanie 96 pracowników MOPS.
Według łódzkiego magistratu szkolenia to reakcja na brutalne napady na pracowników socjalnych m.in. w Makowie pod Skierniewicami, gdzie zginęły dwie pracownice Gminnego Ośrodka Pomocy podpalone przez jednego z podopiecznych.

Zdaniem dyrektor MOPS w Łodzi Małgorzaty Wagner, praca pracowników socjalnych jest niebezpieczna, a wulgaryzmy i ataki słowne to niestety w tym zawodzie codzienność. Trzymiesięczne kursy obejmują zajęcia z samoobrony oraz podstaw Krav Maga. Zajęcia nieodpłatnie prowadzą strażnicy miejscy w swojej sali treningowej.

"Funkcjonariusze dbają też o bezpieczeństwo pracowników socjalnych prowadząc wzmożone patrole w miejscach szczególnego zagrożenia, wskazanych przez MOPS" - zaznaczył wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela.

Jak informuje magistrat, w pierwszej kolejności przeszkolonych zostanie 96 pracowników MOPS, ale nabór do następnych grup jest otwarty.

W ostatnich miesiącach w Łodzi i regionie było kilka brutalnych ataków na pracowników socjalnych. Do najtragiczniejszego doszło w grudniu ub. roku w Makowie koło Skierniewic. Do pomieszczeń GOPS wtargnął wówczas 62-letni mężczyzna, polał dwie pracownice oraz wyposażenie pokoju benzyną i podpalił. W wyniku odniesionych obrażeń jedna z kobiet zginęła na miejscu, a druga zmarła kilka dni później w szpitalu.

Podejrzany o zbrodnię 62-latek doraźnie korzystał z pomocy ośrodka w Makowie. W ostatnim okresie wnioskował o umieszczenie go w domu pomocy społecznej - GOPS wydał decyzję odmowną. Także w Łodzi zatrzymano w tym roku 26-latka podejrzanego o groźby m.in. z użyciem noża wobec pracowników MOPS. Mężczyzna kilkakrotnie groził pracownikom socjalnym żądając wypłaty zasiłku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.