PARTNER PORTALU
  • BGK

Prawie 2 tys. bezpłatnych lekcji muzealnych na 100 lat niepodległości

  • PAP/rs    9 maja 2018 - 10:27
Prawie 2 tys. bezpłatnych lekcji muzealnych na 100 lat niepodległości
1918 bezpłatnych lekcji muzealnych i spacerów edukacyjnych zostanie zorganizowanych do grudnia w Muzeum Narodowym w Krakowie. (Fot. mat.pras.)

1918 bezpłatnych lekcji muzealnych i spacerów edukacyjnych zostanie zorganizowanych do grudnia w Muzeum Narodowym w Krakowie. W ten sposób placówka chce uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
  • Zajęcia będą się odbywać we wszystkich muzealnych oddziałach, na wystawach stałych i czasowych i zostały przygotowane z myślą o uczniach wszystkich typów szkół i w różnym wieku.
  • Lekcje muzealne są realizowane w dwóch turach do czerwca 2018 oraz od września do 21 grudnia, a spacery edukacyjne po Krakowie rozpoczną się w lipcu.
  • Bezpłatne lekcje oraz spacery edukacyjnych zostały dofinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kultura Dostępna".

Zajęcia będą się odbywać we wszystkich muzealnych oddziałach, na wystawach stałych i czasowych i zostały przygotowane z myślą o uczniach wszystkich typów szkół i w różnym wieku - poinformował wicedyrektor MNK Łukasz Gaweł. Niektóre z zajęć są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

"Lekcje muzealne w naszym muzeum cieszą się dużą popularnością. Program realizowany obecnie dzięki dofinansowaniu ministerstwa kultury to rzadka okazja, kiedy za darmo można skorzystać ze świetnych programów edukacyjnych. Nasza oferta jest kierowana nie tylko do dzieci mieszkających w Krakowie, ale do dzieci z całego regionu" - podkreślił Gaweł.

Muzealnicy przygotowali ponad 90 różnych tematów lekcji np. o kolorach i kształtach w sztuce współczesnej, o portretowaniu, tworzeniu witraży, dizajnie, legendach, baśniach i mitach w malarstwie, o powstaniach narodowych, konflikcie pokoleń w sztuce, patriotyzmie oraz analizie dzieł sztuki.

Lekcje muzealne są realizowane w dwóch turach do czerwca 2018 oraz od września do 21 grudnia, a spacery edukacyjne po Krakowie rozpoczną się w lipcu. Program obejmuje również miesiące wakacyjne, podczas których zajęcia odbywać się będą we wszystkich oddziałach oprócz zakopiańskiej "Atmy". Są one przeznaczone także dla dzieci z domów kultury, półkolonii, kolonii i obozów spędzających wakacje w Małopolsce.

Z oferty Muzeum Narodowego mogą korzystać nauczyciele, pracownicy domów kultury, placówek szkolno-wychowawczych, świetlic środowiskowych oraz innych instytucji chcących wzbogacić edukację kulturową swoich podopiecznych.

O udziale w zajęciach decyduje kolejność zgłoszeń oraz względy bezpieczeństwa. Rezerwacji można dokonać w Centrum Informacji i Rezerwacji Muzeum Narodowego w Krakowie telefonicznie lub wysyłając maila.

Bezpłatne lekcje oraz spacery edukacyjnych zostały dofinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kultura Dostępna".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.