PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent chwali Zamość: To miasto wrośnięte w polską tradycję i historię

  • PAP/JS    16 maja 2017 - 14:13
Prezydent chwali Zamość: To miasto wrośnięte w polską tradycję i historię
Andrzej Duda uczestniczył w obchodach święta Straży Granicznej. (fot. MSWiA/twitter)

Zamość to miasto wrośnięte w polską tradycję i historię, absolutnie niepowtarzalne i cudowne – powiedział w tym mieście prezydent Andrzej Duda, który uczestniczył w obchodach święta Straży Granicznej.
Prezydent podczas uroczystości m.in. wręczył nominacje generalskie pochodzącemu z Zamościa komendantowi głównemu SG Markowi Łapińskiemu, a także jednemu z jego zastępców Tomaszowi Pradze.

"Panie komendancie, panie generale, jestem ogromnie wzruszony, że mogłem wręczyć panu tę nominację generalską w pana mieście, w Zamościu. Mieście tak niezwykle pięknym, tak niezwykle wrytym, wrośniętym jak w serce w polską historię i w polską tradycję, mieście wpisanym na listę światowego dziedzictwa kulturowego i historycznego UNESCO, mieście absolutnie niepowtarzalnym, mieście - można powiedzieć - cudownym, do którego zawsze przybywam z niezwykłą radością i przyjemnością" - podkreślił prezydent.

Duda dziękował pogranicznikom za służbę i prosił o jej kontynuowanie. "Proszę o dalszą służbę dla Rzeczypospolitej, proszę o dalsze stanie na straży granic i bezpieczeństwa naszego państwa, proszę o stanie na straży bezpieczeństwa nas wszystkich, waszych rodaków, Polaków, wszystkich tych, którzy na polskiej ziemi mieszkają" - powiedział prezydent.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.