PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent Gdańska zmienia zdanie: Wezmę udział w sobotnim Trójmiejskim Marszu Równości

  • PAP/JS    24 maja 2017 - 17:06
Prezydent Gdańska zmienia zdanie: Wezmę udział w sobotnim Trójmiejskim Marszu Równości
Przedstawiciele Stowarzyszenie na rzecz Osób LGBT Tolerado ze względów bezpieczeństwa zdecydowali się zmienić trasę marszu oraz zrezygnować z planowanego wcześniej pikniku. (fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl)

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zapowiedział, że będzie uczestniczył w III Trójmiejskim Marszu Równości, organizowanym w sobotę (27 maja) przez środowisko LGBT. Nie brał udziału w poprzednich marszach.
"W sobotę wezmę udział w Marszu Równości (...) Miasto Gdańsk jest pierwszym miastem w Polsce, gdzie powołaliśmy Radę ds. Równego Traktowania. W Gdańsku nie ma zgody na nietolerancję i dyskryminację" - napisał na jednym z portali społecznościowych prezydent miasta, który spotkał się w środę w Urzędzie Miejskim z przedstawicielami Stowarzyszenia na rzecz Osób LGBT Tolerado.

Deklarację Adamowicza skomentował na tym samym portalu lider pomorskiego KOD Radomir Szumełda, który kilka lat temu przyznał się do homoseksualizmu. "To świetna wiadomość. To, co dziś wszystkich nas powinno łączyć, to prawa człowieka i prawa obywatelskie. Solidarność ludzi o szerokich horyzontach to jedyny oręż w walce z ksenofobią, nienawiścią i agresją" - napisał.

53-letni Paweł Adamowicz rządzi Gdańskiem od 1998 r. Jest jednym z twórców lokalnej Platformy Obywatelskiej. Po postawieniu mu w 2015 r. zarzutów przez prokuraturę ws. nieprawdziwych danych w oświadczeniach majątkowych zawiesił członkostwo w PO.

Trójmiejski Marsz Równości miał pierwotnie ruszyć w sobotę o godz. 15. z Placu Zebrań Ludowych, położonego kilkaset metrów od Dworca Głównego PKP w Gdańsku, przejść ulicami miasta i dojść na dawne tereny Stoczni Gdańskiej. W okolicy tej trasy kontrmanifestacje do Urzędu Miejskiego zgłosiło także ponad 20 organizacji i stowarzyszeń prawicowych i narodowych.

Przedstawiciele Stowarzyszenie na rzecz Osób LGBT Tolerado ze względów bezpieczeństwa zdecydowali się zmienić trasę marszu oraz zrezygnować z planowanego wcześniej pikniku. Nowa trasa przebiegać będzie w Gdańsku-Wrzeszczu, oddalonym od pierwszej lokalizacji o kilka kilometrów.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.