PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent Katowic nie kryje radości: Jesteśmy jednym z najbardziej zielonych miast w Polsce

  • PAP/JS    1 czerwca 2017 - 16:04
Prezydent Katowic nie kryje radości: Jesteśmy jednym z najbardziej zielonych miast w Polsce
Krupa zaznaczył, że Katowice to miasto spotkań i konferencji, dysponujące jednym z największych w Polsce międzynarodowym centrum kongresowym (fot. katowice.eu)

Katowice kojarzą się z przemysłem, ale to również jedno z najbardziej zielonych miast w Polsce - uważa prezydent Katowic Marcin Krupa. W czwartek (1 czerwca) poinformowano, że to właśnie Katowice będą gospodarzem szczytu klimatycznego ONZ.
Decyzję o powierzeniu stolicy Górnego Śląska organizacji szczytu klimatycznego ONZ w grudniu 2018 roku ogłosił w czwartek na konferencji w Tucznie w woj. zachodniopomorskim minister środowiska Jan Szyszko w obecności sekretarz wykonawczej konwencji klimatycznej Patricii Espinosy.

Uczestniczący w wydarzeniu prezydent Katowic Marcin Krupa powiedział, że jest szczęśliwy, że to właśnie Katowice zorganizują konferencję klimatyczną ONZ.

"Katowice wielu kojarzą się z przemysłem. To nie do końca prawda, ponieważ miasto jest jednym z najbardziej zielonych w Polsce. 45 procent powierzchni miasta to tereny zielone. (...) znaczną część oczywiście zajmują lasy, z pięknym starodrzewem, pozostałością po Puszczy Pszczyńskiej - pięknym bukowym lasem" - podkreślił.

Krupa zaznaczył, że Katowice to miasto spotkań i konferencji, dysponujące jednym z największych w Polsce międzynarodowym centrum kongresowym, połączonym z halą widowiskowo-sportową Spodek, gdzie odbędzie się konwencja.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.