PARTNER PORTALU
 • BGK

Prezydent na odsłonięciu Pomnika Tatara

 • PAP    25 listopada 2010 - 12:00

Z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego rozpoczęła się w czwartek w Parku Oruńskim w Gdańsku uroczystość odsłonięcia Pomnika Tatara RP. W trakcie ceremonii zaplanowano wystąpienie Komorowskiego.
Głos zabiorą także prezydent Gdańska Paweł Adamowicz oraz prezes Centrum Kultury Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej w Gdańsku Jerzy Szahuniewicz. Ten ostatni wręczy Komorowskiemu medal "Gwiazdy Orientu".

Po uroczystości przed siedzibą Centrum Kultury Tatarów RP prezydent uda się na Uniwersytet Gdański, gdzie spotka się ze słuchaczami uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Ostatnim punktem wizyty prezydenta w Trójmieście będzie spotkanie w Gdyni z dowództwem Marynarki Wojennej. Powitanie prezydenta odbędzie się przy historycznym okręcie ORP "Błyskawica" cumującym na skwerze Kościuszki. Następnie Komorowski popłynie motorówką do Portu Wojennego w Gdyni-Oksywiu, gdzie zapozna się z wyposażeniem 3 Flotylli Okrętów i będzie rozmawiał z marynarzami.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (5)

 • karol, 2010-11-26 10:08:26

  typowe
 • naiwny, 2010-11-26 09:32:58

  Gdzie? Nasz Prezydent na beznadziejnych stepach?To chyba jakiś żart.Nie po to walczył w wyborach żebyśmy Go teraz sprzedali za jakiś gaz czy ropę!Nie żartucie sobie tak!
 • Kaśka, 2010-11-26 00:46:18

  A może zabrać Prezydenta oczywiście na stałe do "Tatarlandu"???