PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz szuka chętnego na dzierżawę 32 ha miejskich terenów

  • PAP/KDS    2 lipca 2017 - 13:43
Prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz szuka chętnego na dzierżawę 32 ha miejskich terenów
Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk szuka inwestora chętnego wydzierżawić i zagospodarować 32 hektary (fot. um.suwalki.pl/Krzysztof Mierzejewski)

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk (woj. podlaskie) szuka inwestora chętnego do wydzierżawienia 32 hektarów miejskich terenów. Chce, by w tym miejscu powstały atrakcje rekreacyjne - łowiska, gastronomia czy pola golfowe. Wszystko, co skutecznie przyciągnie turystów do tej miejscowości.
Chodzi o 32 ha miejskich terenów obejmujących wyrobisko po eksploatacji żwiru oraz zbiorniki wodne. Prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz jeszcze w tym roku ma ogłosić  przetarg na dzierżawę tego gruntu pod tereny rekreacyjne. Już wydał zarządzenie dotyczące sposobu dzierżawy tego terenu. Chce wydzierżawić grunty na 30 lat, a inwestor ma podjąć się zagospodarować ten teren. 

Naszym celem jest stworzenie w Suwałkach zupełnie nowego miejsca do rekreacji. Chcemy to zrealizować w partnerstwie z osobą, która będzie chciała w sensowny sposób zagospodarować ten teren, by mogli z niego korzystać wszyscy mieszkańcy - powiedział prezydent Renkiewicz.

Według niego to atrakcyjny teren przylegający do rzeki Czarna Hańcza. Są tam tereny zielone oraz stawy po wyrobisku, w których pływają ryby.

Prezydent proponuje, by powstały tam tereny rekreacyjne, sportowe, płatne łowiska, obiekty gastronomiczne i handlowe a nawet pole golfowe, bo - jak argumentuje - takiego obiektu na Suwalszczyźnie nie ma. Zdaniem Renkiewicza należałoby także połączyć wspomniany teren z pobliskim osiedlem mieszkaniowym poprzez budowę na rzece kładki lub kilku kładek.

Dzierżawca, który przystąpi do przetargu, będzie zobowiązany do zagospodarowania terenu zgodnie z przedstawioną przez miasto koncepcją w terminie 3 lat od dnia podpisania umowy. W przypadku niedotrzymania terminu, umowa zostanie rozwiązana a dzierżawca zapłaci karę umowną w wysokości 50 000 zł. Roczny czynsz dzierżawy będzie wynosił 5 tys. zł.

W Suwałkach, przy rzece Czarna Hańcza istnieje już teren rekreacyjno-wypoczynkowy Zalew Arkadia. Latem przychodzą tam kąpać się tysiące mieszkańców miasta i turystów. Są tam także obiekty sportowe: boisko do siatkówki, boisko do plażowej piłki nożnej, siłownia "pod chmurką", a także place zabaw dla dzieci.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.