Prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz szuka chętnego na dzierżawę 32 ha miejskich terenów

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk (woj. podlaskie) szuka inwestora chętnego do wydzierżawienia 32 hektarów miejskich terenów. Chce, by w tym miejscu powstały atrakcje rekreacyjne - łowiska, gastronomia czy pola golfowe. Wszystko, co skutecznie przyciągnie turystów do tej miejscowości.
Prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz szuka chętnego na dzierżawę 32 ha miejskich terenów
Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk szuka inwestora chętnego wydzierżawić i zagospodarować 32 hektary (fot. um.suwalki.pl/Krzysztof Mierzejewski)

Chodzi o 32 ha miejskich terenów obejmujących wyrobisko po eksploatacji żwiru oraz zbiorniki wodne. Prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz jeszcze w tym roku ma ogłosić  przetarg na dzierżawę tego gruntu pod tereny rekreacyjne. Już wydał zarządzenie dotyczące sposobu dzierżawy tego terenu. Chce wydzierżawić grunty na 30 lat, a inwestor ma podjąć się zagospodarować ten teren. 

Naszym celem jest stworzenie w Suwałkach zupełnie nowego miejsca do rekreacji. Chcemy to zrealizować w partnerstwie z osobą, która będzie chciała w sensowny sposób zagospodarować ten teren, by mogli z niego korzystać wszyscy mieszkańcy - powiedział prezydent Renkiewicz.

Według niego to atrakcyjny teren przylegający do rzeki Czarna Hańcza. Są tam tereny zielone oraz stawy po wyrobisku, w których pływają ryby.

Prezydent proponuje, by powstały tam tereny rekreacyjne, sportowe, płatne łowiska, obiekty gastronomiczne i handlowe a nawet pole golfowe, bo - jak argumentuje - takiego obiektu na Suwalszczyźnie nie ma. Zdaniem Renkiewicza należałoby także połączyć wspomniany teren z pobliskim osiedlem mieszkaniowym poprzez budowę na rzece kładki lub kilku kładek.

Dzierżawca, który przystąpi do przetargu, będzie zobowiązany do zagospodarowania terenu zgodnie z przedstawioną przez miasto koncepcją w terminie 3 lat od dnia podpisania umowy. W przypadku niedotrzymania terminu, umowa zostanie rozwiązana a dzierżawca zapłaci karę umowną w wysokości 50 000 zł. Roczny czynsz dzierżawy będzie wynosił 5 tys. zł.

W Suwałkach, przy rzece Czarna Hańcza istnieje już teren rekreacyjno-wypoczynkowy Zalew Arkadia. Latem przychodzą tam kąpać się tysiące mieszkańców miasta i turystów. Są tam także obiekty sportowe: boisko do siatkówki, boisko do plażowej piłki nożnej, siłownia "pod chmurką", a także place zabaw dla dzieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE