PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent w Wieluniu: Trzeba pamiętać kto był ofiarą, a kto mordercą

  • PAP/AT    1 września 2017 - 06:52
Prezydent w Wieluniu: Trzeba pamiętać kto był ofiarą, a kto mordercą
W piątek nad ranem z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy rozpoczęły się w Wieluniu obchody 78. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej (Andrzej Duda, fot.prezydent.pl/Krzysztof Sitkowski)

Pamięć ma znaczenie najistotniejsze i nie wolno dopuścić do tego, by ta elementarna prawda była zamazywana - powiedział prezydent Andrzej Duda w Wieluniu podczas piątkowych obchodów 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
"Pamięć ma znaczenie najistotniejsze; trzeba wiedzieć i pamiętać, kto był ofiarą, a kto był mordercą, trzeba wiedzieć i pamiętać, kto był ofiarą, a kto był agresorem, i nie wolno dopuścić do tego, by ta elementarna prawda była zamazywana" - powiedział prezydent.

"Ale potrzebne jest także przebaczenie, bo ono kładzie grunt pod dobre stosunki sąsiedzkie, kładzie grunt pod to wszystko, co daje możliwości budowy, a nie burzenia" - dodał Andrzej Duda. Jak podkreślił, "potrzebne jest w związku z tym także i zadośćuczynienie".

Prezydent wyraził nadzieję, że II wojna światowa stała się "lekcją dla świata, do czego prowadzi nienawiść, do czego prowadzi buta, do czego prowadzi nieokiełznane w żaden sposób okrucieństwo".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.