PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent wytłumaczy rozwiązanie umowy

  • BB    15 czerwca 2011 - 19:33

Prezydent Białegostoku złożył wniosek do Przewodniczącego Rady Miejskiej o wprowadzenie do programu sesji Rady Miejskiej, zaplanowanej na 20 czerwca, punktu poświęconego informacji o odstąpieniu od umowy na realizację inwestycji polegającej na budowie stadionu piłkarskiego w Białymstoku.
Na sesji Rady Miejskiej 20 czerwca Prezydent Białegostoku przedstawi radnym informacje na temat przebiegu tej inwestycji i odpowie na ewentualne pytania w tym zakresie. Jak poinformował urząd miasta działania podejmowane przez Miasto Białystok w stosunku do wykonawcy związane z odstąpieniem od umowy z winy konsorcjum, są zgodne z prawem i skuteczne, i są konsekwencją niewywiązywania się przez konsorcjum z zobowiązań zawartych w umowie.

Wg władz miasta dokumentacja będąca w ich posiadaniu jest sprzeczna z informacjami przekazywanymi przez konsorcjum opinii publicznej poprzez oświadczenia i komunikaty prasowe. Wg urzędu miasta próby usprawiedliwienia przez konsorcjum oczywistych zaniedbań i opóźnień w realizacji inwestycji oparte są na pomówieniach w stosunku do Miasta Białystok, a ewidentna błędna interpretacja polskiego prawa ma na celu przerzucenie odpowiedzialności za zerwanie umowy na władze Białegostoku i wprowadzenie opinii publicznej w błąd, co do rzeczywistych przesłanek zakończenia współpracy. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • zawsze?, 2011-06-15 23:01:26

    Rozwiazanie umowy pociaga zazwyczaj daleko idące konsekwencje.
  • Karo, 2011-06-15 22:48:37

    Prezydent powinien wytłumaczyć dlaczego rozwiązał umowę prawdaż?