PARTNER PORTALU
  • BGK

Producenci łączcie się!

  • BEZ    28 stycznia 2010 - 10:01
Producenci łączcie się!

W siedzibie Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie przedstawiciele samorządu rolniczego, grup producenckich oraz samorządu województwa podpisali 27 stycznia br. porozumienie w sprawie realizacji programu pod nazwą „Konsolidacja towarowych producentów rolnych województwa opolskiego”.
W imieniu samorządu województwa dokument podpisał Tomasz Kostuś, członek Zarządu Województwa, w imieniu Związku Pracodawców-Dzierżawców i Właścicieli Rolnych w Opolu, jego prezes - Mariusz Olejnik, w imieniu Związku Rewizyjnego Rolniczych Spółdzielni Produkcyjnych w Opolu prezes Henryk Tchórzewski, zarząd Izby Rolniczej w Opolu reprezentował wiceprezes Marek Frelich.

W trakcie konferencji, na którą przybyli przedstawiciele opolskich grup producenckich, Tomasz Kostuś wyjaśniał, że ideą programu jest m. in. popularyzacja tworzenia grup, nawiązanie współpracy pomiędzy nimi, analiza rynku w poszczególnych branżach, wymiana doświadczeń, organizowanie szkoleń, konferencji, warsztatów i wyjazdów studyjnych.

Na terenie województwa opolskiego działa 51 grup producenckich (pod względem ilości czwarte miejsce w kraju). Niekorzystna sytuacja ekonomiczna skłania do szukania takich rozwiązań, która umocniłyby ich pozycję. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.