PARTNER PORTALU
  • BGK

Prognoza pogody na 10 i 11 lipca. Uwaga na porywy wiatru

  • PAP/aw    10 lipca 2015 - 06:20
Prognoza pogody na 10 i 11 lipca. Uwaga na porywy wiatru
Synoptycy zapowiadają dość silny wiatr (fot.pixabay)

Jak informuje IMGW, Polska jest na skraju powoli wypełniającego się niżu, z ośrodkiem, który znad północnego Bałtyku przemieści się nad Estonię. Z północnego zachodu napływa powietrze arktyczne.
Ostanie burze i nawałnice sprawiły, że nie tylko służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo, ale też rolnicy, kierowcy, pracownicy spółek wodno-kanalizacyjnych czy urzędów zaczynają dzień od czytania prognozy pogody.

Pogoda na piątek i sobotę- powieje

Jak podaje Instytut meteorologii i Gospodarki Wodnej, w piątek (10 lipca) na północy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże i miejscami słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14-15 st C na północnym wschodzie do 18-19 st C na południu. Wiatr zachodni i północno-zachodni, na południu umiarkowany, w porywach do 55 km/h, na pozostałym obszarze kraju umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, a na wybrzeżu początkowo silny (do 45 km/h), w porywach do 70 km/h. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy na wybrzeżu wschodnim oraz północnym wschodzie Polski zachmurzenie duże i okresami przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 7-9 st C na południu Polski do 13-14 st C na wybrzeżu, chłodniej w rejonach podgórskich - około 5 st C. Wiatr na północy umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni, stopniowo słabnący. Na pozostałym obszarze kraju wiatr zachodni, początkowo umiarkowany, porywisty, później słaby.

W sobotę na północnym wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami słabe przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 16 st C na Suwalszczyźnie, około 20 st C w centrum, do 24 st C na Dolnym Śląsku. Wiatr zachodni, słaby, okresami umiarkowany i porywisty.

W Warszawie w piątek zachmurzenie duże, okresami większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 17 st C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 12 st C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W sobotę w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna 20 st C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.