PARTNER PORTALU
  • BGK

Program grantowy „Patriotyzm Jutra”: terminy, kwoty

  • MIW    23 stycznia 2018 - 14:53
Program grantowy „Patriotyzm Jutra”: terminy, kwoty
Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie - zdjęcie ilustracyjn (fot. bip.goleszow.com.pl)

Muzeum Historii Polski ogłosiło nabór wniosków do X edycji ogólnopolskiego programu grantowego „Patriotyzm Jutra”. Skierowany jest on do organizacji pozarządowych i samorządowych instytucji kultury. Mogą one ubiegać się o dotacje w wysokości od 5 do 70 tys. zł. W sumie do podziału jest kwota 4 mln zł.
„Patriotyzm Jutra” to ogólnopolski program grantowy, który – jak informuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – „służy odkrywaniu, dokumentowaniu i upowszechnianiu wiedzy z zakresu historii Polski oraz wspiera inicjatywy angażujące społeczności w działania poświęcone pielęgnowaniu i promowaniu lokalnego dziedzictwa i kultury”.

Czytaj: Wydatki samorządów na kulturę, dotacje dla jednostek kultury: Oszczędzanie staje się koniecznością

Projekt ma za zadanie ukazanie historii w sposób ciekawy, nowatorski i angażujący – podkreśla resort.

W zeszłorocznej edycji programu Muzeum dofinansowało 160 projektów. Zdecydowana większość z nich związana była z prezentacją historii lokalnej i lokalnego dziedzictwa. Przybliżały one historię polityczną, gospodarczą, społeczną, a także historię nauki i techniki oraz historię życia codziennego. Wiele projektów związanych było z upamiętnieniem Roku Marszałka Józefa Piłsudskiego, Roku Tadeusza Kościuszki, czy Roku Rzeki Wisły.

Czytaj: Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie z programu "Niepodległa"

W tegorocznej edycji Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację programu przeznaczy 4 mln zł. Nabór wniosków potrwa do 21 lutego 2018 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.