PARTNER PORTALU
  • BGK

Program „Niepodległa 2018”: Nabór wniosków do 23 marca

  • MIW    22 marca 2018 - 20:20
Program „Niepodległa 2018”: Nabór wniosków do 23 marca
Celem programu "Niepodległa" jest włączanie mieszkańców Polski w świętowanie odzyskania przez Polskę niepodległości. (FOT. niepodlegla.gov.pl)

Jeszcze tylko do jutra (23.03) trwać będzie nabór wniosków do programu „Niepodległa 2018”. Składać je mogą samorządowe instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe. Czas na to mają dokładnie do godziny 15.59.
Na dofinansowanie mogą liczyć: festiwale, koncerty, spektakle; wytyczanie i oznakowanie szlaków tematycznych i historycznych; tworzenie archiwów historii mówionej i archiwów społecznych; projekty animacyjno-edukacyjne, oparte na interakcji i współdziałaniu, (np. warsztaty, gry terenowe, questy); wystawy wraz z katalogami oraz publikacje.

Czytaj: Program Wieloletni „Niepodległa”. Wyniki pierwszego naboru

Celem strategicznym programu jest – jak można przeczytać na jego stronie internetowej – „szerokie włączanie mieszkańców Polski w świętowanie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem i odbudową państwowości”.

Na realizację programu przeznaczono w sumie 6 mln zł. Minimalna kwota wnioskowanego dofinansowania to 8 tys. zł brutto, maksymalna – 150 tys. zł. Trzeba przy tym pamiętać, że poziom dofinansowania ze środków Biura Programu Niepodległa nie może przekroczyć 85 proc. całości budżetu zadania, a dofinansowane zadania będą musiały zostać zrealizowane między 4 kwietnia, a 20 listopada b.r.

Czytaj: Jak polskie miasta, gminy i powiaty uczczą 100-lecie odzyskania niepodległości

Z programu wyłączone są zadania dofinansowane w ramach programów ministra oraz programów objętych finansowaniem ze środków budżetu państwa realizowanych przez państwowe instytucje kultury jako zadania własne oraz zadania dofinansowane w ramach pozostałych Priorytetów Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2021.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.