PARTNER PORTALU
  • BGK

Projekt "Poznań - miasto w przebudowie" w Centrum Kultury Zamek

  • PAP    13 lutego 2013 - 12:28
Projekt "Poznań - miasto w przebudowie" w Centrum Kultury Zamek

Wystawa i cykl dyskusji złożą się na realizowany od środy w poznańskim Centrum Kultury Zamek projekt "Poznań - miasto w przebudowie". Przedsięwzięcie poświęcone jest refleksji nad rozwojem śródmieścia stolicy Wielkopolski.
Do 10 marca w Sali Wystaw CK Zamek prezentowane będą zarówno zrealizowane, jak i pozostające w formie planów projekty architektoniczne przygotowane dla centrum Poznania.

"Ich dobór ma zwracać uwagę na skalę zmian oraz odzwierciedlać złożoną problematykę inwestycji architektonicznych realizowanych w naszym mieście, w wymiarze architektoniczno-urbanistycznym, społecznym oraz politycznym. Wystawa stanowić będzie punkt wyjścia do dyskusji" - powiedziała Joanna Przygońska z Centrum Kultury Zamek.

Zaplanowano w sumie trzy spotkania z udziałem architektów, antropologów miasta, artystów, historyków i miejskiego konserwatora zabytków.

Jak wyjaśniła Przygońska, uczestnicy spotkań dyskutować będą o tym, jak nowe inwestycje zmieniają Poznań, jakie idee, ideologie, strategie i koncepcje stoją za nowymi realizacjami, jak kształtowana jest estetyka miasta i ład przestrzenny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.