PARTNER PORTALU
  • BGK

Prokuratura umarza śledztwo w sprawie burmistrza Pionek

  • KDS    5 czerwca 2017 - 09:56
Prokuratura umarza śledztwo w sprawie burmistrza Pionek
Budowa trybun na Stadionie Miejskim w Pionkach cały czas trwa (fot. proch.pionki.org)

Koniec sprawy domniemanej niegospodarności burmistrza Pionek, Romualda Zawodnika, przy budowie trybuny na Stadionie Miejskim. Decyzję o umorzeniu śledztwa podjęła Prokuratura Rejonowa w Zwoleniu. Nie dopatrzyła się przestępstwa. Stadion nadal jest niedokończony. 

Zawiadomienie do prokuratury w ubiegłym roku złożył opozycyjny radny Wojciech Maślanka. Jego zdaniem burmistrz Zawodnik mógł podczas prowadzenia inwestycji budowy trybuny dopuścić się nieprawidłowości - informuje "Echo Dnia". Jak tłumaczył radny, decyzja o złożeniu doniesienia zapadła po tym, jak burmistrz kilkakrotnie sam wprowadzał zmiany do projektu budowlanego. W efekcie koszt inwestycji szedł w górę. 

Po dwukrotnym przedłużeniu trwania śledztwa, Prokuratura Rejonowa w Zwoleniu zdecydowała się je umorzyć. Uznała, że burmistrz Zawodnik działał w granicach prawa - czytamy w "Echu Dnia". 

Inwestycja, której sprawa dotyczy, cały czas jest nieskończona. Budowa trybuny na Stadionie Miejskim trwa od grudniu 2013 roku. Obiekt nie jest oddany do użytku. Prace pochłonęły już ponad 4,5 miliona złotych.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.