PARTNER PORTALU
  • BGK

Promują markę regionu za granicą

  • malopolskie.pl    5 stycznia 2011 - 10:16
Promują markę regionu za granicą

Ruszył projekt Centrum Business in Małopolska "Inwestycja w Przyszłość” o wartości 2,5 mln zł. Celem przedsięwzięcia, finansowanego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, jest umacnianie marki gospodarczej regionu na rynkach zagranicznych.
Projekt realizuje Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego oraz Krakowskim Parkiem Technologicznym.

Celem przedsięwzięcia jest propagowanie i utrwalenie marki gospodarczej regionu na rynkach zagranicznych, poprzez promocję potencjału inwestycyjnego i eksportowego Małopolski. Dzięki "Business in Małopolska. Inwestycja w Przyszłość” gospodarcza marka regionu zostanie zaprezentowana na międzynarodowych imprezach w Stanach Zjednoczonych, Indiach, Chinach i w Europie Zachodniej.

Projekt jest skierowany do odbiorców decydujących o inwestycjach w najważniejszych sektorach gospodarki Małopolski, czyli w branży IT, centrów usług wspólnych, centrów transferu wiedzy i technologii, B&R, biotechnologicznej. Oferta skierowana jest również do małopolskich firm poszukujących najatrakcyjniejszych rynków zbytu dla swoich towarów i usług.

"Business in Małopolska. Inwestycja w Przyszłość” pozwoli przede wszystkim wykreować stabilną pozycję społeczno – gospodarczą Małopolski na świecie, a to przełoży się na wzrost inwestycji zagranicznych w regionie. Małopolska ma więc szansę na zdecydowaną poprawę swojej konkurencyjności w Europie. Ponadto planowanym efektem realizacji projektu będzie m.in. wzmocnienie współpracy instytucji odpowiedzialnych za rozwój gospodarczy w Małopolsce, rozwój tych sektorów przemysłu, które są najkorzystniejsze ze względu na specyfikę regionu.

Program działań w ramach przedsięwzięcia obejmuje (m.in.) coroczne spotkania z cyklu Annual Business in Małopolska Meeting, prowadzenie misji gospodarczych, utrwalanie wizerunku nowoczesnej gospodarki Małopolski, integrację promocji gospodarczej w regionie, i włączanie nowych partnerów do współpracy w ramach CeBiM.

Projekt "Inwestycja w Przyszłość” ma zostać zrealizowany do 31 grudnia 2012.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.