PARTNER PORTALU
  • BGK

Proszkowice: Budowa sklepu Mrówka może narazić posesje mieszkańców na zalewanie

  • DlaHandlu.pl    19 lutego 2016 - 12:17
Proszkowice: Budowa sklepu Mrówka może narazić posesje mieszkańców na zalewanie
Sklep Mrówka w Grodzisku Wielkopolskim (Fot. Facebook/Mrówka)

W Proszowicach może powstać sklep PSB Mrówka. Mieszkańcy miasta uważają, że inwestycja narazi ich posesje na zalewanie. Obiekt miałby powstać przy ulicy Kościuszki.
Teren przy ulicy Kościuszki kupił Edward Magdziak z Buska Zdroju, właściciel firmy Magtrans. Kilka miesięcy temu uruchomił w tym miejscu stację paliw. Teraz w jej sąsiedztwie chciałby wybudować pawilon handlowy o powierzchni 1000 mkw. wraz z parkingiem i drogami dojazdowymi. Przedsiębiorca zdradza, że kryje się za tym skład budowlany Mrówka - podaje dziennikpolski24.pl.

Osoby mieszkające najbliżej obawiają się jednak tej inwestycji. Przypominają, że teren znajduje się w dolinie rzeki i jest narażony na podtopienia.

Edward Magdziak z kolei przekonuje, że inwestycja, którą zamierza zrealizować, nie pogorszy, lecz poprawi stosunki wodne w tym rejonie. Tłumaczy, że w porozumieniu z Zarządem Dróg Wojewódzkich zamierza wybudować przepust pod drogą wojewódzką, a następnie przeprowadzić przez swój teren kolektor, który odprowadzi nadmiar wód opadowych do rowu i do rzeki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.