PARTNER PORTALU
  • BGK

Protest wyborczy do ponownego rozpatrzenia

  • PAP    29 marca 2011 - 15:49
Protest wyborczy do ponownego rozpatrzenia

Wrocławski Sąd Apelacyjny skierował we wtorek do ponownego rozpatrzenia protest wyborczy jednego z kandydatów na prezydenta Wałbrzycha Patryka Wilda - poinformowała rzeczniczka prasowa sądu sędzia Małgorzata Piekarska.
Uzasadnienie decyzji SA ma zostać przedstawione na konferencji prasowej o godzinie 15.

Sprawdź notowania prezydenta Wałbrzycha

Protest wyborczy do sądu w Świdnicy (Dolnośląskie) Wild (obecnie Obywatelski Dolny Śląsk, założony przez prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza) złożył tuż po ubiegłorocznych wyborach samorządowych.

Twierdził, że doszło do korupcji wyborczej, a głosy na rzecz PO miało kupować co najmniej kilka osób - za niewielkie pieniądze, czy np. worek ziemniaków. Wild domagał się powtórzenia wyborów do rady miasta, powiatu i wyborów na prezydenta miasta.

Sąd pierwszej instancji protest odrzucił i uznał wybory samorządowe w Wałbrzychu za ważne. Sąd uznał, że z materiałów przedstawionych nie wynika, aby podczas wyborów doszło do nieprawidłowości, a Wild przedstawił same "poszlaki i domniemania", nie wykazał, na jaką skalę doszło do nieprawidłowości, ani nawet, w których lokalach wyborczych, zaś mężowie zaufania Wilda nie zgłaszali żadnych nieprawidłowości podczas wyborów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.