PARTNER PORTALU
  • BGK

Przebrali poznańskie koziołki na Euro

  • PAP    5 czerwca 2012 - 18:49
Przebrali poznańskie koziołki na Euro

W strojach Włoch, Chorwacji i Irlandii wystąpią w ciągu najbliższych tygodni koziołki z poznańskiej ratuszowej wieży. Jak poinformował we wtorek rzecznik poznańskiego Urzędu Miasta Rafał Łopka, koziołki będą się przebierać nie tylko w meczowe dni.
Podczas Euro Stary Rynek w Poznaniu będzie jednym z tych miejsc, na którym licznie gromadzić się będą kibice z wielu stron świata.

Szczególnie dużo może wśród nich być Irlandczyków, Chorwatów i Włochów. To właśnie oni uważnie powinni wypatrywać koziołków na ratuszowej wieży.

Koziołki, które w samo południe tradycyjnie zmierzą się ze sobą, w dni odbywajacych się w stolicy Wielkopolski meczów będą ubrane w szaty nawiązujace kolorem do flag grających tego dnia drużyn.

Stroje zostały specjalnie zaprojektowane i uszyte tak, by prezentowały się doskonale również z dalszej perspektywy. W pozostałych dniach w trakcie Euro, koziołki pokażą się w kreacji turniejowej z logo mistrzostw.

"Poznańskie koziołki są jedyne w swoim rodzaju, nie mają sobie równych w całej Polsce, a nawet w Europie. W sposób szczególny, swoją codzienną paradą, będą oddawały ducha piłkarskich zmagań" - powiedział Łopka.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.